RAPORT

Wojna na Ukrainie

Noc pochmurna. W sobotę miejscami śnieżyce i... burze

Prognoza pogody na noc z 28 na 29 stycznia (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Prognoza pogody na noc z 28 na 29 stycznia (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

W piątek w nocy w dużej części kraju będzie pochmurno. Można spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu – poinformowała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW.

Nawet 20 stopni mrozu, a w innym miejscu „na plusie”. Synoptyk wyjaśnia, co nas czeka

W najbliższych godzinach czekają nas ekstremalne różnice temperatur w Polsce – wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – W...

zobacz więcej

Według prognozy przygotowanej przez Ewę Łapińską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek i w sobotę prawie w całym kraju będzie pochmurno, w górach sypnie śniegiem.

W nocy utrzyma się duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami w zachodniej części kraju. Na północy, wschodzie i południu wystąpią opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach spadnie 7 cm śniegu, a w rejonach podgórskich 5 cm.

Temperatura na krańcach wschodnich, na Lubelszczyźnie wyniesie minus 5 stopni. Na Podhalu minus 6 stopni. W centrum będą minus 2 stopnie, a na zachodzie 1 st. Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, nad morzem i na krańcach wschodnich do 60 km/h, północny i północno-zachodni.

W sobotę na wschodzie początkowo pogodnie, ale z północnego zachodu w głąb kraju i na wschód stopniowo będzie przemieszczała się strefa opadów. Początkowo - śnieg, śnieg z deszczem, a potem deszcz. Miejscami wystąpią też zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr będzie się wzmagał powodując te zawieje. W górach spadnie do 8 cm śniegu.

Zobacz także: Głębokie niże nad Polską spowodują pogorszenie pogody


Temperatura na wschodzie kraju wyniesie około zera stopni, w centrum 3 stopnie a na północnym zachodzie nawet 8 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich minus 1. Wiatr będzie wiał z prędkością do 90 km/h nad morzem i do 75 km/h w centrum kraju, wieczorem będzie się nasilał. W sobotę wieczorem nad morzem możliwe lokalne burze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej