RAPORT

Wojna na Ukrainie

Na świecie dziennie przybywa już 3,36 mln zakażonych

Koronawirus na świecie (fot. M.Tama/Getty Images)
Koronawirus na świecie (fot. M.Tama/Getty Images)

W ciągu mijającego tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła na świecie do 3,36 mln. To wzrost o osiem procent w porównaniu z poprzednimi siedmioma dniami, wyliczył i przekazał w piątek portal the Times of Israel.

Nietypowe powikłanie po COVID-19. Dotyczy jednej trzeciej pacjentów

Problem wypadania włosów może dotyczyć nawet jednej trzeciej pacjentów po przebyciu COVID-19. Pojawia się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn....

zobacz więcej

Największy wzrost zachorowań i zgonów zarejestrowano na Bliskim Wschodzie, gdzie liczba dziennych zachorowań wzrosła o 70 procent. W Europie wzrost ten sięgnął 20 procent, w Azji 19 procent, a w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach 8 procent.

Sytuacja poprawiła się natomiast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie liczba zachorowań spadła o 22 procent. W Afryce, gdzie zaczął się rozwijać wysoce zakaźny wariant Omikron, liczba zachorowań spadła o 13 procent.

Kraje, w których odnotowano najwyższy wskaźnik zgonów w stosunku do liczby ludności to Bośnia i Hercegowina z 8,9 zgonów na 100 000 mieszkańców, następnie Chorwacja z 7,9, Bułgaria oraz Trynidad i Tobago po 7,3 i Czarnogóra 7,2.

Największy wzrost liczby nowych zakażeń odnotowano na Wyspach Salomona na Pacyfiku, gdzie liczba zachorowań wzrosła o 1172 procent, co daje średnio 100 przypadków dziennie. W Armenii nastąpił wzrost o 253 procent, a w Kosowie o 172 procent.

Czytaj także: Piąta fala pandemii nabiera impetu. Wiceminister zdrowia podał najnowsze dane [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej