RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czy dojdzie do gali MMA-VIP w Wieluniu? Zapadła decyzja

Andrzej Z. pseud. Słowik (w środku) był przedstawiany jako boss organizacji MMA-VIP (fot. tt)
Andrzej Z. pseud. Słowik (w środku) był przedstawiany jako boss organizacji MMA-VIP (fot. tt)

Gali w Wieluniu nie będzie. O odwołaniu wydarzenia organizacji MMA VIP, którą firmuje skazany na wieloletnie więzienie były boss mafii pruszkowskiej Andrzej Z. pseud. Słowik, zdecydował burmistrz miasta Paweł Okrasa – poinformowała radiowa Trójka.

Ułaskawienie „Słowika”. Szokujące tłumaczenie Wałęsy ws. gangstera [WIDEO]

– Ze mną się nie podzielili, ani grosza mi nie dali – mówił Lech Wałęsa zapytany kilka lat temu o jego decyzję ws. ułaskawienia „Słowika” – jednego...

zobacz więcej

W Wieluniu miała się odbyć gala organizacji MMA-VIP, którą firmuje były szef mafii pruszkowskiej Andrzej Z., "Słowik". O sprawie zrobiło się głośno głównie po publikacjach Krzysztofa Stanowskiego z Weszło.

Jeszcze w środę burmistrz miasta nie zamierzał odwoływać wydarzenia. Zaproszeniu byłego gangstera sprzeciwili się radni, a oświadczenie wydał wojewoda łódzki Tomasz Bocheński.

„Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji” – napisał wojewoda.

„Decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego” – podkreślił Bocheński.

W piątek po południu Trójka poinformowała, że Okrasa zdecydował o odwołaniu wydarzenia. Informację potwierdził także lokalny serwis infowielun.pl. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej