RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dyskusja o legalizacji narkotyków. Posłanka przypomniała Tuskowi stare nagranie

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus przypomniała, co Donald Tusk mówił o legalizacji narkotyków (fot. arch.PAP/M.Marek)
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus przypomniała, co Donald Tusk mówił o legalizacji narkotyków (fot. arch.PAP/M.Marek)

Po zatrzymaniu w czwartek późnym wieczorem rapera Michała M. za posiadanie narkotyków ponownie wróciła dyskusja o legalizacji m.in. marihuany. Joanna Scheuring-Wielgus przypomniała, co w tej sprawie mówił Donald Tusk.

„Twoja sprawa” o legalizacji marihuany. „W tej sprawie jesteśmy za Białorusią”. „Choremu nie podaje się jointa”

– Podobno jesteśmy w Europie. To ja się pytam, jak może istnieć w prawie określenie „niewielka ilość narkotyków” i co to jest „niewielka ilość”? –...

zobacz więcej

W 2011 roku ówczesny premier był gościem „Drugiego Śniadania Mistrzów” w TVN24, gdzie dyskutował ze Zbigniewem Hołdysem, Pawłem Kukizem i Tomaszem Lipińskim.

Jednym z poruszanych tematów była kwestia legalizacji miękkich narkotyków.

– Czy premierowi odpowiadałoby, gdyby za zapalenie pierwszego jointa został skazany? Czemu marnujecie życie młodym ludziom? – dopytywali internauci, którzy wysłali do Tuska pytania.

Po namyśle Donald Tusk odpowiedział, że „nie będzie rzecznikiem legalizacji narkotyków”. – Chcecie legalizacji? Wybierzcie nowego premiera. Koniec i kropka – dodał.

– Nikt mnie nie przekona, że ułatwienie dostępu do narkotyków jest ok – zadeklarował.

Czytaj także: „Mata” usłyszał zarzut posiadania narkotyków

Słowa byłego premiera przypomniała w mediach społecznościowych posłanka Lewicy. „Czy chcecie PO znowu u władzy?” – zapytała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej