RAPORT

Wojna na Ukrainie

Putin poskarżył się Macronowi na USA i NATO. „Zignorowały obawy Rosji”

Emmanuel Macron i Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Emmanuel Macron i Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Rozmowa telefoniczna prezydentów Francji i Rosji, Emmanuela Macrona i Władimira Putina odbyła się w piątek i trwała ponad godzinę – poinformował w piątek Pałac Elizejski. Nie podano jednak szczegółów.

Rośnie liczba aptek, w których można wykonać test na koronawirusa

Szybki, bezpłatny test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2, można obecnie wykonać w 105 aptekach w kraju – wynika z mapy zamieszczonej na stronie...

zobacz więcej

Jak podają rosyjskie agencje, powołując się na Kreml, prezydenci omawiali kwestię udzielenia Rosji długoterminowych i prawnie obowiązujących gwarancji bezpieczeństwa.

Francuskie media cytują komunikat Kremla, w którym napisano, że podczas dyskusji z prezydentem Francji Władimir Putin wyraził niezadowolenie, ponieważ „Stany Zjednoczone i NATO nie uwzględniają fundamentalnych obaw Rosji”, i nawet je „zignorowały”.

„Odpowiedzi Stanów Zjednoczonych i NATO nie uwzględniały fundamentalnych obaw Rosji” – wskazał Kreml w komunikacie prasowym.

Emmanuel Macron i Władimir Putin rozmawiali też o sytuacji wokół granic Ukrainy.

Zobacz także: Macron rozmawiał z Putinem o zawieszeniu broni na Ukrainie


Biuro francuskiego prezydenta przekazało, że dziś wieczorem Emmanuel Macron będzie rozmawiał przez telefon z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej