RAPORT

Wojna na Ukrainie

Testy antygenowe w aptekach. Ile zapłaci NFZ?

Testy na koronawirusa w aptekach (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Testy na koronawirusa w aptekach (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził nowe produkty rozliczeniowe i za test antygenowy wykonany przez farmaceutę zapłaci 35,8 zł – wynika z nowelizacji zarządzenia prezesa NFZ w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rośnie liczba aptek, w których można wykonać test na koronawirusa

Szybki, bezpłatny test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2, można obecnie wykonać w 105 aptekach w kraju – wynika z mapy zamieszczonej na stronie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zarządzenie prezesa NFZ wprowadziło nowe produkty rozliczeniowe – wykonanie testu antygenowego na obecność wirusa SARS-CoV-2 zleconego w systemie Centrum e-Zdrowia o wartości 35,83 zł. Kwota obejmuje koszty pobrania materiału biologicznego, testu antygenowego i wykonania testu. Drugi produkt – wykonanie testu antygenowego bez kosztu testu wyceniono natomiast na 23,24 zł.

Do rozliczania testów antygenowych uprawnione są szpitale, ratownictwo medyczne oraz placówki podstawowej opieki zdrowotnej, a od czwartku 27 stycznia również farmaceuci. Przepisy odnoszą się do rozliczania świadczeń́ udzielanych od 27 stycznia 2022 roku.

Zobacz także: Skrócona kwarantanna, obowiązkowe badania


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej