RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Mata” usłyszał zarzut posiadania narkotyków

Mata oraz jego kolega usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków (fot. yt)
Mata oraz jego kolega usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków (fot. yt)

24-latek oraz 21-latek usłyszeli w piątek zarzuty za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu – poinformowała mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Młodszy z nich to znany raper Michał M. o pseudonimie Mata. Pierwszy informację o zatrzymaniu rapera podał portal tvp.info.

Zatrzymano dwóch dilerów, którzy proponowali narkotyki policjantowi

Aresztowano dwie osoby, które proponowały policjantowi w cywilnym ubraniu kupno narkotyków. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w mieście...

zobacz więcej

„Mata” i jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani w czwartek tuż po godzinie 23 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie. – Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu znacznie przyspieszyli – powiedziała mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

– Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie wyciągnęli z kieszeni woreczki z zawartością suszu koloru brunatnozielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana – tłumaczyła policjantka.

W piątek raper i jego starszy kolega zostali przesłuchani. – Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia – podała.

– 24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu – dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Za zarzucany czyn może im grozić do 3 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej