RAPORT

Wojna na Ukrainie

Na pasie granicznym znaleziono manekina pozorującego migranta

Manekin na pasie granicznym (fot. Twitter/Ministerstwo Obrony Narodowej)
Manekin na pasie granicznym (fot. Twitter/Ministerstwo Obrony Narodowej)

W rejonie placówki Straży Granicznej w Michałowie, na pasie granicznym, znaleziono manekina pozorującego migranta, który może posłużyć służbom białoruskim do dezinformacji – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jak Hiszpania walczy z nielegalną imigracją? „Zapora w Ceucie niewystarczająca” [WIDEO]

Hiszpański rząd jest „słaby” i nie chce stawić czoła problemowi nielegalnych imigrantów – ocenił w programie „Minęła 20” Juan Sergio Redondo,...

zobacz więcej

„To kolejny przykład, jak działają służby białoruskie” – napisało na Twitterze MON.

Rzeczniczka Straży Granicznej por. SG Anna Michalska poinformowała, że do tej pory nie było tego typu prowokacji.

– Zdarzało się, że były pozostawione ubrania, w tym m.in. szlafrok, powieszone na concertinie. Były też pozostawione butelki. Ale prowokacja z postawionym manekinem jest po raz pierwszy – przyznała rzeczniczka SG.

Wcześniej SG poinformowała, że ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób. Na odcinkach ochranianych przez placówki Straży Granicznej w Michałowie, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze cudzoziemcy w grupach 4-9 osób nielegalnie przekraczali granicę, przecinając concertinę.

„Wszyscy zostali zatrzymani. To obywatele Jemenu, Egiptu, Libanu, Iraku” – podała SG.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej