RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ambasador USA na Wawelu. Oddał hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim

Ambasador Mark Brzezinski odwiedził w czwartek Katedrę Wawelską (fot. Twitter/US Consulate Krakow)
Ambasador Mark Brzezinski odwiedził w czwartek Katedrę Wawelską (fot. Twitter/US Consulate Krakow)

Ambasador Mark Brzezinski odwiedził w czwartek Katedrę Wawelską w Krakowie, gdzie złożył kwiaty przy grobach Tadeusza Kościuszki oraz Marii i Lecha Kaczyńskich – poinformował Konsulat Generalny USA w Krakowie.

Prof. Lech Kaczyński - Człowiek 30-lecia tygodnika „Wprost”. Prezes PiS: Zmienił bieg historii

Lech Kaczyński odegrał w dziejach ostatnich 30 lat bardzo znaczącą i sprawczą rolę; choć był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i...

zobacz więcej

„W czasie wizyty w Krakowie ambasador Mark Brzezinski odwiedził Katedrę Wawelską, składając kwiaty przy grobach Tadeusza Kościuszki oraz Marii i Lecha Kaczyńskich” – przekazał na Twitterze amerykański konsulat w Krakowie. Zamieszczono też zdjęcia z Wawelu.

W połowie stycznia wiceprezydent USA Kamala Harris oficjalnie zaprzysięgła Brzezinskiego na ambasadora USA w Polsce. Przyleciał on do Warszawy w zeszły piątek. Nie jest jeszcze znany termin złożenia przez niego listów uwierzytelniających.

W grudniu kandydatura Brzezinskiego na ambasadora w Polsce została zatwierdzona przez Senat USA przez aklamację. Będzie to druga dyplomatyczna misja Brzezinskiego jako ambasadora. Za kadencji prezydenta Baracka Obamy był ambasadorem USA w Szwecji.

Wcześniej był m.in. dyrektorem ds. Rosji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Billa Clintona. Był też jednym z doradców Joego Bidena podczas jego zwycięskiej kampanii prezydenckiej w 2020 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej