RAPORT

Wojna na Ukrainie

Po zatrzymaniu Matczaka Onet ociepla wizerunek rapera. Wpadkę zaliczyła też PO

Michał Matczak Mata czeka na zarzuty w areszcie i już jest wybielany (fot. screen teledysku "Papuga"; screen Twitter; screen Onet.pl)
Michał Matczak Mata czeka na zarzuty w areszcie i już jest wybielany (fot. screen teledysku "Papuga"; screen Twitter; screen Onet.pl)

Portal tvp.info poinformował rano o zatrzymaniu Michała Matczaka „Maty” za posiadanie narkotyków. Na reakcję tzw. Wolnych Mediów nie trzeba było długo czekać. Portal Onet wrzucił zdjęcie uśmiechniętego rapera i tekst o tym, jak pisał on swoje przeboje. Jeden z pracowników serwisu należącego do niemiecko-szwajcarskiego koncernu zaapelował też w sieci, by w związku z zatrzymaniem Maty zmienić przepisy w Polsce.

Mata zatrzymany. Mamy oświadczenie McDonald's

Michał Matczak „Mata” został zatrzymany za posiadanie narkotyków – poinformował rano portal tvp.info. Ponieważ młody raper był ostatnio gwiazdą...

zobacz więcej

Portal tvp.info dotarł do informacji, że Mata został zatrzymany w czwartek po godz. 23 w Warszawie przy ul. Okolskiej. Informację tę potwierdziła nam policja.

Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuanę – powiedziała portalowi tvp.info Iwona Kijowska ze stołecznej policji. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

W obronie rapera niektórzy przekroczyli granice śmieszności. I tak np. Agaton Koziński, czyli zastępca red. naczelnego „Wszystko Co Najważniejsze” oburzył się na działania policji, komentując... zdjęcie z teledysku.

 
„Zmieńmy przepisy. #Mata” – skomentował doniesienia o zatrzymaniu Janusz Schwertner, pracownik Onetu.

Zobacz także:   Ojciec Maty obraził się na „Tygodnik Powszechny”. Nie chcieli opublikować jego tekstu

Inny lewicowy publicysta, Jakub Majmurek, dodał z kolei: „Warto, by posiadanie na własny użytek było dozwolone. Policja nie będzie tracić czasu na pierdoły, a władza straci bat na jej przeciwników”. Sprawę bagatelizować próbuje już również ASZdziennik, należący do Tomasza Lisa. Serwis napisał, że „Mata wreszcie zaczął promować coś zdrowszego” niż McDonald’s. Sam Lis zaznaczył z kolei, że wielu jego znajomych pali marihuanę z dziećmi.

Mata zatrzymany, Onet reaguje


Jeszcze krok dalej poszedł polskojęzyczny portal grupy mediowej Ringier Axel Springer Media. „Jak Mata pisał swój debiutancki album? »Zamulony na matmie« i załamany rozstaniem” – napisał w tytule Onet i zachęcił swoich czytelników do poznania historii przebojów Michała Matczaka.

Całość opatrzono „grzecznym” zdjęcie 21-latka w okularach i otoczonego książkami.

Wpadka Platformy Obywatelskiej. Zapomnieli słowa Tuska?


Murem za zatrzymanym Michałem Matczakiem „Matą” stanęła również młodzieżówka Platformy Obywatelskiej – Młodzi Demokraci.

Michał Matczak „Mata” zatrzymany. Chodzi o narkotyki

– Podczas rutynowej kontroli w Warszawie 21-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie środków prawnie zabronionych – przekazała portalowi...

zobacz więcej

Na profilu stowarzyszenia na Facebooku zamieszczono bowiem wpis: „Patowładza #freeMata”.

Zobacz także:   Mata i McDonald's. Bosacka alarmuje: Przez takie promocje dzieci jedzą śmieci

Post miał uderzać w PiS i bronić Matczaka, ale, jak zauważyli internauci i dziennikarze, coś poszło nie tak. Przypomnieli bowiem, co o legalizacji marihuany mówił Donald Tusk, przewodniczący PO.

– Nie będę rzecznikiem legalizacji miękkich narkotyków, koniec i kropka. Jeśli chcecie legalizacji marihuany, wybierzcie innego premiera – komentował Tusk w 2011 r. w TVN24.

Temat ten był często podnoszony, gdy w polskiej polityce działał jeszcze Janusz Palikot. Pytany o tę sprawę Tusk mówił jednak: „Otóż ja nigdy nie będę współpracował z nikim, kto planuje legalizację narkotyków. Nie ma mowy!”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej