RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Michał Matczak „Mata” zatrzymany. Chodzi o narkotyki

Raper Mata i 1,5 grama suszu - zdjęcie ilustracyjne (fot. screen z teledysku do piosenki "Papuga"; policja.pl)
Raper Mata i 1,5 grama suszu - zdjęcie ilustracyjne (fot. screen z teledysku do piosenki "Papuga"; policja.pl)

– Podczas rutynowej kontroli w Warszawie 21-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie środków prawnie zabronionych – przekazała portalowi tvp.info mł. asp. Iwona Kijowska, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. Jak udało nam się ustalić, zatrzymany to Michał Matczak, znany jako „Mata”. - Michałowi nic nie jest - informował przed północą na Twitterze znany aktywista opozycyjny, mec. Marcin Matczak, prywatnie ojciec zatrzymanego.

„Tatusiu, jak słodko kłamiesz, kiedy mi się podlizujesz”. Publicysta TP podsumował Matczaków

Raper Mata jest synem profesora prawa, wykładowcy UW i stałego komentatora sądowniczej rzeczywistości w stacji TVN prof. Marcina Matczaka. Ojciec...

zobacz więcej

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że w czwartek po godz. 23 w Warszawie przy ul. Okolskiej został zatrzymany Michał Matczak, znany jako raper „Mata”.

Jak przekazała nam Iwona Kijowska, w stolicy faktycznie miało miejsce podobne zajście. Podczas rutynowej, prewencyjnej kontroli kilku osób policjanci znaleźli narkotyki.

Zobacz także:   Ojciec Maty obraził się na „Tygodnik Powszechny”. Nie chcieli opublikować jego tekstu

– Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuanę. W tej chwili mężczyzna jest osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem – powiedziała nam Iwona Kijowska.

Mata zatrzymany. Co mu grozi?


Wskazała, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która ma przy sobie środki odurzające, podlega karze do lat trzech.

Zobacz także:   Mata i McDonald's. Bosacka alarmuje: Przez takie promocje dzieci jedzą śmieci

– Po wykonanych czynnościach i przedstawionych zarzutach zapewne zostanie zwolniony. Zapewne będzie to miało miejsce jeszcze dziś – zaznaczyła oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej