RAPORT

Wojna na Ukrainie

Głębokie niże nad Polską spowodują pogorszenie pogody

W piątek rano napłynie do Polski chłodniejsze powietrze. Odczucie zimna będzie potęgować silny wiatr – powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. Pogodę pogorszą dwa przechodzące kolejno niże.

Śnieżyce sparaliżowały Ateny. Ludzie zostali uwięzieni w autach

Intensywne opady śniegu spowodowały w poniedziałek chaos komunikacyjny w stolicy Grecji, Atenach. Śnieżyca „Elpida” uwięziła setki kierowców i...

zobacz więcej

– Temperatura wyniesie od –2 st. na południu do 3 na północnym zachodzie. Od rana spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu – przekazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

Dodała, że porywy wiatru osiągną do 85–90 km/h i miejscami będą powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne.

W ciągu dnia wiatr osłabnie, a temperatura wzrośnie. – Prognozowane są 3 st. w centrum, 5 na wschodzie – powiedziała synoptyk.

Wieczorem na przeważającym obszarze kraju temperatura nie powinna przekroczyć 0 st.

– Będzie od –5 st. na południu do około zera na zachodzie i nad morzem, a na Podhalu możliwe jest – 11 st. W wielu miejscach możliwe będzie oblodzenie – prognozuje IMGW.

Prognoza na sobotę


W sobotę kolejne załamanie pogody sprowadzi nam następny głęboki niż Nadia z systemem frontów, którego ośrodek znajdzie się nad Skandynawią. W nocy z soboty na niedzielę w Karpatach porywy wiatru mogą osiągnąć 100 km/h, a w Sudetach nawet 140 km/h.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej