RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jak Hiszpania walczy z nielegalną imigracją? „Zapora w Ceucie niewystarczająca” [WIDEO]

Hiszpański rząd jest „słaby” i nie chce stawić czoła problemowi nielegalnych imigrantów – ocenił w programie „Minęła 20” Juan Sergio Redondo, prezes hiszpańskiej partii Vox w Ceucie. – Uważamy, że należy zbudować solidny mur. Mur, który sprawi, że osoby, które będą starać się nielegalnie przekroczyć granicę, po prostu zrezygnują – przekonywał.

„Doskonale zorganizowana” fala imigrantów zalała Ceutę

Ponad 10 tys. nielegalnych imigrantów z Maroka przedostało się w poniedziałek i we wtorek do hiszpańskiego miasta autonomicznego Ceuta w północnej...

zobacz więcej

Michał Rachoń rozmawiał z Juanem Sergio Redondo przy zaporze granicznej w Ceucie, hiszpańskiej enklawie na kontynencie afrykańskim.

– To bardzo wrażliwy punkt, jeśli chodzi o nielegalną imigrację. Bardzo ważne jest, aby ta granica była odpowiednio wzmocniona i zabezpieczona, by unikać nielegalnych wkroczeń tysięcy ludzi na kontynent europejski – mówił Redondo.

Podkreślił, że jego ugrupowanie zdaje sobie sprawę, że obecna zapora jest niewystarczająca. –Uważamy, że należy zbudować solidny mur. Mur, który sprawi, że osoby, które będą starać się nielegalnie przekroczyć granicę, po prostu zrezygnują z takiej próby – dodał.

Redondo ocenił, że hiszpański, lewicowy rząd jest „słaby” i „nie chce stawić czoła rzeczywistości problemu granicznego; wręcz w pewnym sensie wspiera poprzez swoją politykę te właśnie przekroczenia granicy”, nie odsyłając nielegalnych imigrantów z powrotem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej