RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tarcia w koszalińskiej KO. Gawłowski atakuje prezydenta miasta [WIDEO]

Podejrzany o korupcję senator Stanisław Gawłowski oskarża prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego o zdradę, a radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy wyłamali się z dyscypliny partyjnej przy głosowaniach, o układ z PiS. Jedliński z kolei podkreśla, że „nie jest niczyją własnością” – informuje TVP3 Szczecin.

Czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy? Są wyniki sondażu

Czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy? M.in. takie pytanie IBRiS zadał ankietowanym w opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” badaniu. Ponad...

zobacz więcej

Po utracie większości w Radzie Miejskiej przez Koalicję Obywatelską, napięcie w koszalińskiej Platformie rośnie – przekonują w materiale dziennikarze anteny. – Nie podzielam kierunku obranego przez przewodniczącego koszalińskiej Platformy Pana Tomasza Sobieraja i udzielającego się publicznie na konferencjach z radnymi pana senatora Gawłowskiego – powiedział Jan Kuriata, przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie.

Tego zdania jest także ośmiu innych byłych członków klubu KO, którzy opuścili jego szeregi, bo nie zgadzają się na „dyktaturę i ręczne sterowanie”. – Była tworzona tam tylko i wyłącznie narracja pod tytułem: „Ma być, tak jak Pan Gawłowski karze” i żadnej innej woli się nie dopuszcza. Radni Koalicji Obywatelskiej służą tak naprawdę swemu panu – mówi Błażej Papiernik, radny klubu „Wspólny Koszalin”.

Stanisław Gawłowski, który w przeszłości był uważany za „barona” PO w Zachodniopomorskiem, dziś jest tylko jej szeregowym członkiem. Wielu podkreśla, że nie może pogodzić się z utratą władzy, dlatego atakuje – dowiadujemy się z materiału.

Morawiecki wezwał Tuska do rezygnacji z przewodniczenia EPL

Wzywam Donalda Tuska, żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej – oświadczył w czwartek premier Mateusz...

zobacz więcej

Rozpad klubu KO


– Klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta się rozpadł, bo Pan Gawłowski chciał wprowadzać tam swoje rządy, a nie pełni żadnych funkcji w Platformie Obywatelskiej – ocenił Radosław Lubczyk, poseł Koalicji Polskiej - PSL, UED, Konserwatyści.

W poniedziałek Gawłowski zaatakował prezydenta Koszalina, zarzucając mu m.in. zdradę. – Koalicja radnych Jedlińskiego i PiS-u została zawarta. Obsadzanie stanowisk i stołków w radzie miejskiej się odbywa – powiedział Stanisław Gawłowski dla prk24.pl. Prezydent Piotr Jedliński, który w wyborach miał poparcie PO, stanowczo zaprzecza powstaniu koalicji i podkreśla, że „nie jest niczyją własnością” oraz że był i jest bezpartyjny.


Tymczasem Stanisław Gawłowski, jak wynika z materiału TVP Szczecin, chce ukarać radnych, którzy nie byli mu posłuszni. Stąd wniosek Platformy do sądu koleżeńskiego o wykluczenie ich z partii.

To, jak podkreślają byli członkowie klubu KO, nie ma nic wspólnego z demokracją. – Platforma Obywatelska w Koszalinie pokazuje, że demokrację ma na ustach, natomiast czyny pokazują zupełnie coś innego – powiedział Błażej Papiernik, radny klubu „Wspólny Koszalin”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej