RAPORT

Wojna na Ukrainie

TVP Szczecin o kolizji Geblewicza: Wciąż nie ma efektów śledztwa [WIDEO]

TVP Szczecin wraca do kolizji drogowej marszałka województwa zachodniopomorskiego i polityka PO. Mamy kolizję, nagranie, świadków i dowody. Mimo to wciąż nie ma efektów prokuratorskiego śledztwa. Choć mija prawie 9 miesięcy od zdarzenia. Nie wiadomo nawet, czy przesłuchano marszałka Olgierda Geblewicza, który zajechał drogę rozpędzonej ciężarówce – komentują dziennikarze anteny.

Kolizja z udziałem Olgierda Geblewicza. Niebezpieczne zachowanie marszałka na drodze

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego (Platforma Obywatelska), miał kolizję na ekspresówce pod Goleniowem. Polityk...

zobacz więcej

Chodzi o zderzenie ciężarówki z autem osobowym Olgierda Geblewicza w rejonie Goleniowa na drodze ekspresowej S3, które miało miejsce w połowie ubiegłego roku. Na nagraniu z kabiny tira widać, jak marszałek zajeżdża drogę i gwałtownie hamuje przed cieżarówką, po czym dochodzi do stłuczki. Policję wezwał kierowca ciężarówki.

– Społeczeństwo powinno wiedzieć, co w przypadku, tak ważnej osoby, jaką jest marszałek województwa, dzieje się w tej sprawie – powiedział Miłosz Manasterski, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej, cytowany w materiałach TVP Szczecin.

Wciąż wiadomo jednak niewiele, chociaż od kolizji minęło prawie 9 miesięcy. Sprawę najpierw badała policja. W lipcu śledztwo przejęła prokuratura. – Postępowanie zostało wszczęte w kierunku narażenia utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników ruchu drogowego – wyjaśniła wówczas Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura milczy

Jednak prokuratura nie zdradza szczegółów śledztwa. Dziennikarze TVP Szczecin nie usłyszeli, czy przesłuchano marszałka. Dariusz Matecki, szczeciński radny PiS, Solidarna Polska ocenia, że mogło dojść do wypadku, nawet śmierci. – Moim zdaniem opieszałość prokuratury jest bardzo nie na miejscu – powiedział Matecki.

– To bardzo źle świadczy, wystawia bardzo złe świadectwo prokuraturze w tym przypadku i tworzy wrażenie, jakby istniał jakiegoś rodzaju parasol ochronny, rozciągnięty nad marszałkiem – ocenił Miłosz Manasterski.

– Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego ta sprawa, tak długo się toczy. Mieliśmy nagranie, mieliśmy jednego i drugiego świadka, i było po sprawie – mówił cytowany przez TVP Szczecin Radosław Lubczyk, poseł Koalicji Polskiej-PSL, UED, Konserwatyści.

Marszałek nadal jest przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa Małgorzata Jacyna-Witt ocenia, że gdyby to dotyczyło zwykłego Kowalskiego, to „na pewno sprawa byłaby bardzo szybko rozpatrzona i Kowalski byłby postawiony przed sądem”. – Natomiast, że dotyczy to prominentnej osoby w naszym regionie, to jest to rozciągnięte w czasie – przekonuje radna. Marszałek nadal jest przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej