RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kierowca tira zatarasował wjazd na A1. Miał 2,5 promila

Tir zatrzymał się na pasie wyjazdu z miejsca obsługi podróżnych (fot. Policja pomorska)
Tir zatrzymał się na pasie wyjazdu z miejsca obsługi podróżnych (fot. Policja pomorska)

Policjanci zatrzymali 50-letniego kierowcę tira, który zatrzymał się na pasie wyjazdu z miejsca obsługi podróżnych i utrudniał innym wjazd na autostradę. Badanie trzeźwości wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a ciężarówka trafiła na policyjny parking.

Pasażer pod kołami autobusu. Makabryczny wypadek w Warszawie

Tragiczny wypadek na warszawskim Mokotowie. Kierowca autobusu przejechał po pasażerze, który wysiadł z pojazdu. Jak przekazała policja,...

zobacz więcej

26 stycznia po godzinie 21 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy tira, który miał znajdować się na miejscu obsługi podróżnych na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Olsze. Z informacji przekazanych policjantowi wynikało, że kierowca tira ma problem z wjazdem na autostradę.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie na wyjeździe z miejsca obsługi podróżnych zauważyli ciężarówkę z naczepą, która utrudniała wjazd na autostradę.

Zaraz po otworzeniu drzwi mana policjanci poczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu 50-letniemu mężczyźnie prawo jazdy, a ciężarówka trafiła na policyjny parking.

W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu tureckiego usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej