RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kobieta ciężko zraniła nożem syna, sama także ugodziła się w szyję

Do tragedii doszło w Kaliszu (fot. arch.PAP)
Do tragedii doszło w Kaliszu (fot. arch.PAP)

Ośmiolatek został zaatakowany nożem przez matkę w Kaliszu. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Do szpitala trafiła także matka chłopca, która sama ugodziła się w szyję. Śledczy nie wykluczają, że przyczyną tragedii mogło być załamanie nerwowe 33-letniej kobiety.

Ośmioletnia dziewczynka zastrzelona na ulicy. Porachunki gangów

Gwałtowny wzrost zabójstw w Chicago. W szpitalu zmarła ośmioletnia dziewczynka, zastrzelona na ulicy miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że zginęła...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w centrum Kalisza. Na pierwszym piętrze kamienicy mieszkała kobieta z 8-letnim synem. Nigdzie nie pracowała. Piętro wyżej jeden z lokali zajmują jej rodzice.

W czwartek przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym chłopcu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dziecko ma ranę kłutą klatki piersiowej, ranna jest też jego matka. Obok nich na podłodze leżał zraniony pies.

– Matka z synem zostali przewiezieni do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. – powiedział kom. Witold Woźniak z biura prasowego kaliskiej policji.

Wiadomo, że kobieta trafiła na oddział chirurgii szpitala w Kaliszu z raną ciętą szyi. – Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział rzecznik prasowy lecznicy Paweł Gawroński.

Chłopca przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. Trafił na oddział intensywnej terapii dla dzieci z dwiema ranami kłutymi okolicy serca.

Dziecko jest w ciężkim stanie


– Dziecko jest w stanie ciężkim, ale stabilnym – powiedział rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret.

Okaleczonym psem zaopiekowała się rodzina; zwierzę przewieziono do lekarza weterynarii.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie. – Weryfikacja w trybie procesowym wymaga na tym etapie wyjaśnienia wszystkich spraw medycznych. Część dokumentacji lekarskiej trafiła już do biegłego w celu określenia mechanizmu i charakteru obrażeń. Dalsze czynności, co do udziału tych osób w czynnościach procesowych, są uzależnione od decyzji lekarzy. Czekamy, bo trwają zabiegi – powiedział prokurator Maciej Meler.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej