RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kołodziejczak: Z inwigilacją mnie zbiegają się inne wydarzenia. Co na to internauci?

Michał Kołodziejczak twierdzi, że że był inwigilowany przez system Pegasus  (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Michał Kołodziejczak twierdzi, że że był inwigilowany przez system Pegasus (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak przedstawił w środę raport, który otrzymał z Citizen Lab. Wynika z niego, że był inwigilowany przez system Pegasus. Jak twierdzi, z czasem, kiedy był inwigilowany, „zbiegają się co najmniej dwa inne wydarzenia”. Sprawę komentują internauci.

Wątpliwości ws. raportu Citizen Lab. W czasie infekcji Pegasusem telefon Kołodziejczaka... nie istniał?

W środę Michał Kołodziejczak przedstawił raport, który otrzymał z Citizen Lab. Wynika z niego, że lider Agrounii był inwigilowany przez system...

zobacz więcej

– Ja tylko powiem o dwóch wydarzeniach, które zbiegły się z tym wszystkim. W tym samym okresie, kiedy było włamanie do telefonu, bo to nie są podsłuchy. To jest włamanie się do telefonu, przejęcie wszystkiego. Chciałem, aby to ludzie wiedzieli. Ludzie na prowincji to was dotyczy, to nas zaatakowali. Zaatakowali zwykłego chłopa - rolnika. Człowieka, który w tym czasie, gdy miałem włamanie do telefonu robił operacje bankowe, ale jednocześnie codziennie byłem w polu – mówił na konferencji prasowej.

– Pryskałem pszenicę, sadziłem kapustę, byłem z córką, byłem z żoną, robiłem przeróżne rzeczy. W tym samym czasie został wymontowany zamek z mojego samochodu i odcięty kabel od klaksonu – mówił dalej.

Sprawę postanowili skomentować internauci, którzy nie pozostawili na liderze Agrounii suchej nitki. „Kołodziejczakowi gdy robił operacje bankowe odcięli kabel od klaksonu, a co Tobie zrobił reżim PiS?” – ironizuje jeden z internautów na Twitterze.

„Fajne funkcje ma ten Pegasus. Potrafi nawet odciąć kabel od klaksonu w Lexusie” – pisze inny internauta.

„On lepszy od kabareciarzy” – dodaje inny.Czytaj także: Kołodziejczak grozi pozwem ekspertowi. „Nie popuszczę ci tego”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej