RAPORT

Wojna na Ukrainie

Co Polski Ład przyniósł emerytom? Seniorzy wyliczają

Co Polski Ład dał emerytom? (fot. STR/NurPhoto/Getty)
Co Polski Ład dał emerytom? (fot. STR/NurPhoto/Getty)

Emeryci i renciści otrzymali już z ZUS pierwsze świadczenia w 2022 roku. Zdecydowana większość z nich ma powody do zadowolenia. „Styczeń 2022 emeryci i renciści zapamiętają na długo” – pisze „Super Express” i wylicza przykłady seniorów, którzy pokazują, o ile wzrosły świadczenia.

Kolejny pakiet obniżający ceny i podatki. Premier ogłosi go jutro

– Jutro pan premier ogłosi kolejny pakiet dotyczący wspierania Polaków, obniżania cen tam, gdzie to możliwe, poprzez obniżanie podatków – przekazał...

zobacz więcej

Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł to jedna z głównych zmian, jakie niosą ze sobą podatkowe zmiany w ramach Polskiego Ładu. Dzięki tym zmianom zdecydowana większość seniorów od 1 stycznia 2022 r. mogla liczyć na wyższe świadczenia jeszcze przed tegoroczną waloryzacją, którą odczują najwcześniej w kwietniu.

Pierwsze w tym roku wypłaty dotarły już emerytów i rencistów. O pozytywnych komentarzach w sieci pisaliśmy kilka dni temu. Teraz sprawę podnosi „Super Express” wskazując, że zgodnie z przewidywaniami większość świadczeń wzrosła od ok. 70 do 120 złotych. Gazeta cytuje seniorów, którzy wyliczają, o ile wzrosły ich świadczenia. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej