RAPORT

Pogarda

„Mimo zamieszania wokół Polskiego Ładu, PiS lekko zyskuje”. Nowy sondaż

Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych (fot. PAP/T.Gzell)
Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych (fot. PAP/T.Gzell)

Najnowsze

Popularne

Wzrost notowań PiS i KO, spadek poparcia dla ruchu Polska 2050, Konfederacji i Lewicy wykazał sondaż, którego wyniki opublikował w czwartek portal wPolityce.pl.

Zaskakujący wynik sondażu. Socjolog tłumaczy decyzję Polaków

Odwołania Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera przed końcem kadencji nie chce ponad połowa Polaków. W tej grupie są nawet wyborcy PO, PSL czy...

zobacz więcej

Według badania, przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl przez firmę sondażową Social Changes, na Zjednoczoną Prawice głos oddałoby 35 proc. ankietowanych (o 1 pkt proc. więcej niż w badaniu z poprzedniego tygodnia).

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyraziło 28 proc. (również wzrost o 1 pkt proc.). Polskę 2050 wybrało 11 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.); 10 proc wskazało na Konfederację (ubytek o 1 pkt proc.). Bez zmian – na poziomie 3 proc. – pozostało poparcie dla PSL; nie zmienił się też odsetek osób deklarujących głosowanie na Kukiz'15 – 2 proc. Tak jak w poprzednim sondażu jeden na stu ankietowanych wskazał na Porozumienie Jarosława Gowina.

Deklarowana frekwencja wyborcza spadła o 8 pkt proc. i wyniosła 50 procent.

„Mimo zamieszania wokół Polskiego Ładu, Prawo i Sprawiedliwość już nie traci, a nawet lekko zyskuje. Wzrost odnotowuje także Koalicja Obywatelska. Wyraźnie słabnie Polska 2050 Szymona Hołowni” – podsumował portal wPolityce.pl, stawiając pytanie, czy jest to „początek procesu konsolidacji wyborców opozycji wokół głównej siły politycznej”.

Sondaż został przeprowadzony 21-24 stycznia br. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1075-osobowej próbie mieszkańców Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej