RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wielki żużel wraca do TVP. Mistrzostwa Europy na antenach Telewizji Polskiej

Telewizja Polska pozyskała prawa do transmisji Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu (Speedway Euro Championship). Kibice czarnego sportu będą mogli śledzić walkę najlepszych zawodników na świecie przez cztery najbliższe lata. Zmagania SEC są drugimi najbardziej prestiżowymi na świecie i ścigają się w nich reprezentanci Polski.

Zabrakło... wszystkiego. Finał Australian Open nie dla Świątek

To była różnica klas. Iga Świątek, wyraźnie zmęczona po trzygodzinnej batalii w ćwierćfinale, długimi fragmentami stanowiła tylko tło dla bardzo...

zobacz więcej

– Elitarne zawody Indywidualnych Mistrzostw Europy w jeździe na żużlu już niedługo zagoszczą na antenie Telewizji Polskiej. Umowę zawarliśmy na najbliższe cztery lata. Nasza oferta bezustannie się poszerza, co pozwala kolejnym grupom kibiców śledzić rywalizację i zmagania ich ulubionych sportowców. Do meczów reprezentacji Polski – już obecnych na naszych antenach – dołącza widowiskowy speedway w wydaniu mistrzowskim – powiedział prezes zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Cykl SEC 2022 będzie składać się z czterech turniejów. Rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy rozpocznie się 2 lipca w Rybniku. Kolejne zawody zostały zaplanowane na: 6 sierpnia (niemieckie Guestrow), 3 września (Łódź) i 23 września (czeskie Pardubice).

Telewizja Polska stawia na żużel


Telewizja Polska w poprzednim sezonie transmitowała szereg zawodów żużlowych. Kibice czarnego sportu mogli śledzić między innymi Drużynowe Mistrzostwa Świata juniorów, mecz reprezentacji Polski, Memoriał Edwarda Jancarza, Koronę Bolesława Chrobrego czy Kryterium Asów. Żużlowa oferta TVP od tego roku została mocno rozszerzona. Na naszych antenach pojawią się drugie pod względem prestiżu indywidualne zawody na świecie (zwycięzca cyklu otrzymuje przepustkę do Grand Prix). Będzie je można oglądać za darmo w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl, w naszej aplikacji mobilnej i SMART TV.

Speedway Euro Championship. Jakie to zawody?


Mistrz Europy na żużlu jest wyłaniany od 2001 roku. Przez 11 lat nie brali udziału w tej rywalizacji uczestnicy cyklu Grand Prix, najbardziej prestiżowych rozgrywek. To zmieniło się od sezonu 2013. Podniosła się ranga i prestiż walki o tytuł najlepszego zawodnika Starego Kontynentu.

Reprezentanci Polski trzykrotnie sięgali po złoty medal: Krzysztof Kasprzak, Krzysztof Jabłoński i Sebastian Ułamek. Było to jeszcze za czasów „starej ery” mistrzostw. Po zmianie formuły (jednodniowe zawody zostały zastąpione czterema turniejami), Biało-Czerwoni trzykrotnie stawali na podium: wicemistrzem został Jarosław Hampel (2018), trzecie miejsca zajmowali – Krzysztof Kasprzak (2016) i Patryk Dudek (2021).

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej