RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijany kierowca zatrzymany przez świadka. Miał prawie cztery promile

Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna (fot. SHutterstock/perfectlab)
Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna (fot. SHutterstock/perfectlab)

Obywatelskie ujęcie zapobiegło być może tragedii na drodze. Jeden z kierowców odebrał kluczyki pijanemu 52–latkowi z okolic Wieruszowa (woj. łódzkie), który jechał lanosem mając w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna.

Przyszedł do sklepu w ubraniu, które wcześniej tam ukradł. Wpadł podczas kolejnej kradzieży

Mieszkaniec Rzeszowa w przymierzalni sklepu zostawił rzeczy, w których przeszedł, a próbował wyjść w skradzionych. Okazało się, że pozostawiona w...

zobacz więcej

Jak przekazał rzecznik prasowy wieruszowskiej policji asp. sztab. Damian Pawlak, do wyeliminowania kolejnego nietrzeźwego kierowcy doszło w środę w Żdżarach w pow. wieruszowskim.

– Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca peugeota jechał w kierunku Parcic i zauważył jadące z przeciwka daewoo lanos, którego kierujący zajechał mu drogę. W tym momencie świadek zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia i podbiegł do lanosa. Podejrzewając, że kierowca pojazdu mógł być pod wpływem alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i telefonicznie powiadomił policję – wyjaśnił.

Jak się okazało, 52–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierował z prawie czterema promilami alkoholu w organizmie.

Brutalny atak na kierowcę w Warszawie. Wszystko nagrała kamera [WIDEO]

Kolejny zwolennik aborcji zaatakował w Warszawie furgonetkę Fundacji Pro–Prawo do Życia. Napastnik rzucił w auto ciężkim przedmiotem, a potem...

zobacz więcej

– W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – zaznaczył asp. sztab. Pawlak.

Policjant podziękował za dla obywatelską postawę świadka. Jak podkreślił, zdecydowana reakcja mężczyzny pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej