RAPORT

Wojna na Ukrainie

Śmierć polskiego żołnierza przy granicy polsko-białoruskiej

O śmierci żołnierza poinformowała 16 Dywizja Zmechanizowana (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
O śmierci żołnierza poinformowała 16 Dywizja Zmechanizowana (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Żołnierz 9 Brygady Kawalerii Pancernej, stacjonujący przy granicy polsko-białoruskiej nie żyje – poinformowała 16 Dywizja Zmechanizowana. Według RMF FM mężczyzna został znaleziony z raną postrzałową głowy.

Żaryn: Białoruś zainteresowana utrzymywaniem „pełzającej” formy granicznego napięcia

Białoruś będzie zainteresowana utrzymywaniem „pełzającej” formy granicznego napięcia z udziałem migrantów – powiedział w środę rzecznik ministra...

zobacz więcej

Komunikat w tej sprawie wydawała 16 Dywizja Zmechanizowana.

„26 styczna w okolicy Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9 Brygady Kawalerii Pancernej. na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe.

Aktualne czynności wyjaśniające prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Prokuratury. Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza. Do zdarzenia doszło przed przystąpieniem żołnierza do zmiany” – czytamy w opublikowanym na Twitterze krótkim oświadczeniu.

Zdaniem RMF FM mężczyzna nie stawił się wczoraj późnym popołudniem na odprawę w miejscu służby.

Znaleziono go kilka godzin później w parku w pobliżu centrum edukacji w Białowieży, gdzie zakwaterowani są żołnierze. Miał ranę postrzałową głowy. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej