RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zjechał tirem ze skarpy, ranny utknął w kabinie. Zadzwonił po... szefową

Policja dotarła na miejsce nad ranem (fot. Shutterstock, zdj. ilustr.)
Policja dotarła na miejsce nad ranem (fot. Shutterstock, zdj. ilustr.)

Przez siedem godzin tkwił w kabinie ze złamaną ręką i otarciami na głowie kierowca polskiego tira, który w nocy zjechał z ośmiometrowej skarpy. Wypadek miał miejsce w okolicach Berouna w środkowych Czechach. Zamiast po ratowników, zadzwonił po swoją szefową. Kobieta przyjechała na miejsce zdarzenia z odległego o ponad 300 km Wrocławia. Dopiero wtedy oboje wezwali pomoc.

Wypadek pod Rawą Mazowiecką. Trzy osoby zginęły na miejscu

Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu w zderzeniu busa z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 707 pod Rawą Mazowiecką (Łódzkie). Dwie...

zobacz więcej

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem na obrzeżach dawnego kamieniołomu. Strażacy, policjanci i medycy dotarli na miejsce w środę między trzecią a czwartą rano.

– Kierowca ciągnika zjechał z ośmiometrowego zbocza. Zestaw przewrócił się na bok. Podczas wypadku doszło do uszkodzenia pojazdu i roślinności. Badanie alkoholu dało wynik negatywny – przekazała rzeczniczka środkowoczeskiej policji Michaela Richterová.

Przeczytaj także: Tirem po osobówkach. Pijany szofer rozjechał 14 aut

Kierowca ze złamaną ręką i obrażeniami głowy został przewieziony do jednego z praskich szpitali. Jednak – jak podkreślają czeskie media – na ratunek musiał czekać siedem godzin. A to dlatego, że pomoc wezwał dopiero wtedy, gdy na miejsce dotarła jego kierowniczka (lub, jak pisze część mediów, „znajoma”).

Kobieta powiedziała dziennikarzom, że przyjechała samochodem z Wrocławia, odległego o ponad 300 km od miejsca zdarzenia. Nie wiadomo, dlaczego kierowca zwlekał z powiadomieniem służb.

Okoliczności zdarzenia bada czeska policja. Według właściciela działki Jana Smetany nie doszło do wycieku żadnych płynów do gleby. – Mam nadzieję, że nic poważnego temu panu się nie stało – powiedział Smetana.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Według czeskich internautów ciężarówka wiozła sprzęt kuchenny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej