RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak na biuro poselskie PiS. „Macie krew na rękach”

Tak wygląda wejście do biur poselskich PiS w Bydgoszczy (fot. FB)
Tak wygląda wejście do biur poselskich PiS w Bydgoszczy (fot. FB)

Atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Jak pochwalił się mediach społecznościowych tzw. Strajk Kobiet, zniszczone zostało wejście do siedziby partii przy ul. Wełniany Rynek 11. Elewację polano czerwoną farbą, a do tego przyklejono kartkę z napisem „Macie krew na rękach zbrodniarze”.

#AniJednejWiecej. „Kobiety zabija legalizacja aborcji”

Nie milkną echa tragicznej śmierci 30-letniej kobiety, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, będąc w 22. tygodniu ciąży. Zwolennicy aborcji i...

zobacz więcej

Sprawa dotyczy śmierci 37-letniej Agnieszki T., która będąc w bliźniczej ciąży zmarła w częstochowskim szpitalu.

Strajk Kobiet odpowiedzialnością za to obarczył Prawo i Sprawiedliwość.

„Macie krew na rękach, wasza wina, wasza wina, wasza bardzo wielka wina! Kolejna MatkaP olka zamordowana! Ile jeszcze???” – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Rodzina zmarłej pacjentki oskarżyła lekarzy o nieprawidłowe działanie. W środę wojewódzki szpital w Częstochowie wydał w tej sprawie oświadczenie.W trakcie pobytu w szpitalu jej stan nagle się pogorszył. Według rodziny 23 grudnia jedno z dzieci w jej łonie zmarło. „Niestety nie pozwolono na usunięcie martwego płodu, ponieważ prawo w Polsce temu surowo zabrania. Czekano aż funkcje życiowe drugiego z bliźniaków samoistnie ustaną” – czytamy. Bliscy Agnieszki twierdzą, że kobieta nosiła w swoim łonie martwe dziecko przez kolejnych siedem dni, zaś 29 grudnia nastąpiła śmierć drugiego dziecka.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie już wszczęła śledztwo, które dotyczy narażenia 37-letniej kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania jej śmierci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej