RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ratusz odpowiada na publikację o WiewiórInce: To projektant nie maskotki, a stroju

Ratusz odpowiedział projektantowi WiewiórInki (fot. FB/ Miasto Inowrocław)
Ratusz odpowiedział projektantowi WiewiórInki (fot. FB/ Miasto Inowrocław)

Projektant miejskiej WiewiórInki domaga się wycofania przekazanej przez prezydenta Ryszarda Brejzę na licytację WOŚP maskotki-breloczka. Do sprawy odniósł się inowrocławski ratusz. „Pan Wojtasiński jest autorem projektu stroju maskotki, która (...) promuje voucher z możliwością zaproszenia WiewiórInki na urodziny młodego inowrocławianina. Z wiewiórką-brelokiem nie ma związku” – czytamy w przekazanym TVP dokumencie. Zwierzaki wyglądają na identyczne, różnią się jedynie rozmiarem.

Upolityczniona wiewiórka w Inowrocławiu. „Brejza poświęcił miasto dla kariery syna”

Ryszard Brejza poświęcił miasto dla kariery politycznej swojego syna, a najważniejszy symbol Inowrocławia wykorzystuje do walki politycznej – mówi...

zobacz więcej

„Zgodnie z zapowiedziami w mediach ogólnopolskich, prezydent Ryszard Brejza przekazuje na licytację maskotkę-breloczek wiewiórki z certyfikatem »Wiewiórka ścigana przez CBA«, która ma symbolizować skalę działań tego organu śledczego, w kontekście naszego miasta” – czytamy w komunikacie ratusza. Drugą „atrakcją” jest voucher pozwalający zaprosić WiewiórInkę na urodziny młodego inowrocławianina.

Takie wykorzystanie miejskiej maskotki nie spodobało się jej projektantowi.

„Jako projektant tych maskotek miasta, nie życzę sobie używania ich w takim kontekście” – stanowczo zareagował w mediach społecznościowych Jarosław Wojtasiński.

Do naszej redakcji wpłynęło pismo z inowrocławskiego ratusza. Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia wskazała w nim, że „nieprawdziwa jest informacja podawana przez pana Jarosława Wojtasińskiego, jakoby był autorem projektu małej maskotki przekazanej przez Prezydenta Miasta Inowrocławia na licytację WOŚP”.

Pan Wojtasiński jest autorem projektu stroju maskotki, która na prezentowanym zdjęciu promuje voucher z możliwością zaproszenia WiewiórInki na urodziny młodego inowrocławianina. Z wiewiórką-brelokiem, przekazanym na licytację przez prezydenta Ryszarda Brejzę, pan Wojtasiński nie ma związku – a jeżeli ma, prosimy o ujawnienie tego faktu” – czytamy w wysłanej informacji prasowej. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej