RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ranking zaufania IBRiS. Liderem Morawiecki, duża strata Tuska

Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem Polaków (fot. PAP/Leszek Szymański)
Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem Polaków (fot. PAP/Leszek Szymański)

Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem Polaków –wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Donald Tusk, obok Szymona Hołowni, odnotował największy spadek w porównaniu z poprzednim rankingiem.

Mocny apel Morawieckiego: Panie Donaldzie! [WIDEO]

Kryzys energetyczny uderza w miliony europejczyków. – Panie Donaldzie, proszę coś z tym zrobić – zaapelował premier Mateusz Morawiecki do szefa...

zobacz więcej

Pomimo wysokiej inflacji, która dotyka całą Unię Europejską, w tym Polskę, pandemii COVID-19, a także niejasności przy wprowadzaniu Polskiego Ładu, premier Mateusz Morawiecki znalazł się na pierwszym miejscu rankingu zaufania Polaków.

Szefowi rządu ufa 37,6 proc. respondentów. To o 0,2 punktu procentowego więcej w porównaniu z poprzednim zestawieniem z października ubiegłego roku.

Donaldowi Tuskowi, byłemu premierowi i liderowi Platformy Obywatelskiej ufa 29 proc. pytanych. To spadek o 3,7 pkt. proc. Większy spadek odnotował tylko Szymon Hołownia. Założyciel Polski 2050 cieszy się zaufaniem mniejszym o 3,8 pkt. proc. (30,2 proc) niż w październiku 2020 roku.

W środę ranking zaufania opublikował także CBOS.

W badaniach CBOS zaufanie do Tuska spadło o 3 pkt. proc.

„Pandemia, wysoka inflacja (w całej UE, USA), a powtarzają się wyniki IBRiS (Onet) i CBOS. Liderem zaufania IBRiS Mateusz Morawiecki 37,6% +0,2pp (CBOS 39%, b.z. 3 m-sc), zaś D Tusk nie tylko w tyle 29%, ale traci -3,7pp. (CBOS 29%, – 3pp). Obniżamy podatki – #tarcza; Tusk podwyższał” – napisał na Twitterze Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej