RAPORT

Wojna na Ukrainie

Groźby wobec burmistrza, znieważenie funkcjonariuszy. Piotr U. ponownie zatrzymany

Prokuratura skierowała wniosek do Sądu rejonowego w Nakle o tymczasowe aresztowanie Piotra U. (fot. Shutterstock)
Prokuratura skierowała wniosek do Sądu rejonowego w Nakle o tymczasowe aresztowanie Piotra U. (fot. Shutterstock)

Piotr U., który w zeszłym roku usłyszał wyrok za grożenie śmiercią prezydentowi Torunia – został ponownie zatrzymany. Tym razem 38-latek miał grozić w internecie burmistrzowi Nakła, policjantom, a także prokuratorowi.

Policja w domu dziennikarza „GW”. Chodzi o „groźby karalne pod adresem posłów”

Funkcjonariusze policji weszli do mieszkania dziennikarza „Gazety Wyborczej” z Zielonej Góry. „Policja próbuje zabrać służbowy laptop naszego...

zobacz więcej

Znieważenie funkcjonariuszy, groźby pod adresem policji, burmistrza, a także publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa – to zarzuty, które postawiono 38-letniemu mieszkańcowi Bełchatowa. Piotr U. miał wrzucić do internetu film, w którym nazywa policję „zorganizowaną grupą przestępczą”.

O sprawie pisze TVP 3 Bydgoszcz. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek rano. Po tym, jak dzień wcześniej w internecie skomentował nagranie mieszkanki Paterka w powiecie nakielskim. Kobieta transmitowała na żywo w internecie czynności policjantów w jej domu, gdy weszli tam z nakazem przeszukania.

Piotr U. komentował: „Przegięliście pałeczkę, teraz odpowiecie! Ja wam powiedziałem: Dziesięciu za jednego. Nie rozumieliście, to teraz zrozumiecie. Jutro wzywam wszystkich”.

– On się odnosił bezpośrednio po obejrzeniu emocjonującego filmu, gdzie jest dziecko na rękach kobiety zatrzymywanej przez policję. I on bezpośrednio po obejrzeniu tego nagrania komentował na bieżąco – tłumaczył Bartłomiej Krakowski, obrońca podejrzanego cytowany przez TVP 3 Bydgoszcz.

Prokuratura skierowała już wniosek do Sądu Rejonowego w Nakle o tymczasowe aresztowanie Piotra U.

W kwietniu ubiegłego roku mężczyzna groził śmiercią w sieci prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu, jego żonie i dyrektorce miejskiej lecznicy. Toruński sąd skazał go na rok prac społecznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej