RAPORT

Pogarda

Odblokowanie Nord Stream 2. Zajmie się tym specjalna niemiecka spółka

Nord Stream 2 zakłada niemiecką spółkę zależną (fot. Shutterstock; Alexander Demianchuk\TASS via Getty Images)
Nord Stream 2 zakłada niemiecką spółkę zależną (fot. Shutterstock; Alexander Demianchuk\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Proces certyfikacji Nord Stream 2 jest obecnie wstrzymany, ponieważ Federalna Agencja ds. Sieci postawiła warunek, że do obsługi rurociągu potrzebna jest osobna firma. W Schwerinie (Meklemburgia – Pomorze Przednie) powstała właśnie spółka, wymagana do kontynuowania procesu certyfikacji – informuje NTV.

Sankcje USA na NS2? „Jeśli Niemcy nie wstrzymają, my to zrobimy”

Jeśli Niemcy nie wstrzymają Nord Stream 2 w przypadku nowej agresji Rosji, USA nałożą sankcje na projekt - oświadczył przewodniczący komisji spraw...

zobacz więcej

Powstała spółka zależna, wymagana do certyfikacji gazociągu Nord Stream 2. Firma transportująca gaz o nazwie Gas for Europe GmbH ma swoją siedzibę w Schwerinie – poinformowała sama firma.

Federalna Agencja ds. Sieci zawiesiła w listopadzie proces certyfikacji. Gazociąg Nord Stream 2 budzi duże kontrowersje.

„USA i kraje UE z Europy Wschodniej ostro skrytykowały niemiecko-rosyjski projekt. Wskazują one na rosnące uzależnienie Niemiec od rosyjskiego gazu, ale także na możliwe strategiczne straty Ukrainy, przez którą przechodziła dotychczas duża część dostaw gazu do Europy” – przypomina NTV.

Czytaj także: Przyszłość NS2 niepewna? Niemiecki minister za dywersyfikacją dostaw gazu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej