RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sukces „GK”. „Najbardziej opiniotwórcza gazeta lokalna w 2021 roku”.

„Gazeta Krakowska” najbardziej opiniotwórczą gazetą lokalną w 2021 roku (fot. Shutterstock)
„Gazeta Krakowska” najbardziej opiniotwórczą gazetą lokalną w 2021 roku (fot. Shutterstock)

Instytut Monitorowania Mediów zamieścił ranking najbardziej opiniotwórczych środków masowego przekazu w minionych 12 miesiącach. Wśród gazet lokalnych zwyciężyła „Gazeta Krakowska”. Dobre wyniki osiągnęły też inne tytuły z grupy Polska Press. W zestawieniu znalazły się „Dziennik Zachodni” i „Głos Wielkopolski”.

Red. naczelny „Dziennika Polskiego” przypomniał okładkę z 1949 r. Zestawienie robi wrażenie

Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie z honorami wojskowymi pochowano we wtorek trzech żołnierzy podziemia niepodległościowego: księdza Władysława...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Monitorowania Mediów, najlepszym wynikiem może się pochwalić Radio Wrocław, którego liczba cytowań wzrosła aż o 56% rok do roku.

„Na rozgłośnię w 2021 roku inne media powoływały się prawie 1,7 tys. razy – najczęściej w lipcu. Stacja gościła wtedy w Rozmowach Dnia między innymi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego pytano o sytuację szczepień w kraju” — czytamy w raporcie.

Skok w zestawieniu zanotowała także „Gazeta Krakowska”. Na publikację tego tytułu inne media powoływały się 1334 razy. To wzrost o nieco ponad sto cytowań w porównaniu z 2020 rokiem .

Podium zamyka Radio Kraków. W zestawieniu uwzględniono także dwa inne tytuły należące do Polska Press. Czwarte i piąte miejsce zajęły „Dziennik Zachodni” i „Głos Wielkopolski”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej