RAPORT

Wojna na Ukrainie

Śnieżyca sparaliżowała Grecję i Turcję. Dotrze do Jerozolimy

Paraliżująca Turcję oraz Grecję burza śnieżna Elpis dotrze do Jerozolimy w środę – poinformował powołujący się na Izraelską Służbę Meteorologiczną (IMS) portal Times of Israel. Tureckie władze wydały w środę ostrzeżenie dla 33 miast, w Atenach natomiast z powodu silnych opadów śniegu środę ogłoszono dniem wolnym.

Dwie lawiny w Turcji. Są ofiary, w tym dzieci i ratownicy

Co najmniej 28 osób, w tym 23 ratowników zginęło w dwóch lawinach, które zeszły we wschodniej Turcji – poinformowało tureckie Ministerstwo Spraw...

zobacz więcej

Izraelscy meteorolodzy przewidują opady śniegu sięgające w Jerozolimie do 20 cm, władze wezwały mieszkańców miasta do unikania korzystania z dróg oraz ogłosiły zamknięcie szkół. Postawione w stan gotowości zostały także buldożery przeznaczone do spychania zasp śniegu.

Według IMS temperatura w Izraelu przez kilka dni utrzymywać się będzie na poziomie poniżej zera. Silne opady oczekiwane są na północy i w centrum Izraela.

Tureccy eksperci przewidują, że opady śniegu w tym kraju utrzymywać się będą przez kolejnych kilka dni. W środę wydano specjalne ostrzeżenia dla 33 miast, w tym dla Stambułu, w którym sytuacja zaczęła się jednak poprawiać – podał w środę dziennik „Daily Sabah”.

teraz odtwarzane
Śnieżyca zasypała Turcję

Śnieżyce sparaliżowały Ateny. Ludzie zostali uwięzieni w autach

Intensywne opady śniegu spowodowały w poniedziałek chaos komunikacyjny w stolicy Grecji, Atenach. Śnieżyca „Elpida” uwięziła setki kierowców i...

zobacz więcej

Śnieżyca spowodowała w Turcji zamknięcie dróg na obszarze całego kraju. Turecka Służba Meteorologiczna (TSMS) ostrzegła przed zagrożeniem lawinowym w regionie Morza Czarnego i wschodniej Anatolii.

W środę w uderzonych przez śnieżycę Atenach komunikacja miejska rozpoczęła pracę później niż zakładano. Operator transportu miejskiego OASA poinformował, że ruch na ulicach miast powinien wrócić do normy w ciągu kilku najbliższych dni.

Środę ustanowiono w Atenach dniem wolnym w związku z panującymi w mieście złymi warunkami atmosferycznymi – poinformował w środę grecki dziennik „Kathimerini”.

Po kilku latach śnieg pojawił się też w poniedziałek na greckiej wyspie Santorini.

Zobacz także: Grecja zasypana śniegiem


teraz odtwarzane
Śnieg zasypał wyspę Santorini

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej