RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pirat drogowy „Frog” zatrzymany w Londynie

Frog był poszukiwany listem gończym (fot. arch.PAP/Marcin Bednarski)
Frog był poszukiwany listem gończym (fot. arch.PAP/Marcin Bednarski)

Znany pirat drogowy Robert N. „Frog” został w środę nad ranem zatrzymany w Londynie – potwierdza portalowi tvp.info rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 1,5 roku więzienia.

Rajdy „Froga” pod Kielcami i w Warszawie. Pirat drogowy prawomocnie uniewinniony

Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił znanego pirata drogowego Roberta N. ps. Frog w sprawach dotyczących rajdów w Warszawie i pod...

zobacz więcej

„Frog” poszukiwany był przez policję w związku ze sprawą prowadzenia samochodu mimo sądowego zakazu. W 2020 r. prawomocnie skazano go za to na 1,5 roku pozbawienia wolności.

Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka przekazał w rozmowie z portalem tvp.info, że pirata drogowego zatrzymali dziś o 6:30 rano brytyjscy policjanci.

– Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji ustalili miejsce jego pobytu, brytyjscy policjanci zatrzymali do. Teraz wdrażana będzie procedura sprowadzenia mężczyzny do Polski – wskazał nasz rozmówca.

„Frog” był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

„Frog” skazany na 2,5 roku więzienia za rajd pod Kielcami

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał Roberta N. ps. „Frog” na 2 lata i 6 miesięcy za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy...

zobacz więcej

W lutym ubiegłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uniewinnił Roberta N. za przestępstwa związane z pirackim rajdem po Warszawie, jednak uznał go winnego tego, że sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, prowadząc samochód w lutym 2014 r. pod Kielcami. Mężczyznę skazano na 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Sąd orzekł także 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Od wyroku wniesiono apelację, którą warszawski Sąd Okręgowy rozpoznał w zeszłym tygodniu. Jak poinformowała sekcja prasowa tego sądu, sąd zmienił orzeczenie I instancji w ten sposób, że uniewinnił Roberta N. również w tzw. wątku kieleckim. – W pozostałym zakresie wyrok utrzymano w mocy – przekazano. Oznacza to, że w tej sprawie Robert N. jest prawomocnie niewinny.

Od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie swoją kasację zapowiedziała Prokuratura Krajowa. „Prokuratura złoży kasację od wyroku uniewinniającego Roberta N. od zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Nie może być tolerancji dla kierowców, którzy z premedytacją zagrażają innym na drodze” – podała na Twitterze PK.

O Robercie N. stało się głośno, gdy w czerwcu 2014 r. w internecie pojawił się film nagrany kamerą umieszczoną w jego aucie. Mężczyzna jechał ulicami Warszawy, poruszając się szybkim slalomem między innymi pojazdami, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także ścigając się z motocyklistami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej