RAPORT

Wojna na Ukrainie

Andrew Garfield musiał trenować, by wcisnąć się w swój stary strój Spider–Mana

Andrew Garfield (fot. Elisabetta Villa/Getty Images)
Andrew Garfield (fot. Elisabetta Villa/Getty Images)

Główną niespodzianką podbijającego kina filmu „Spider–Man: Bez drogi do domu” w reżyserii Jona Wattsa jest powrót w nim dwóch aktorów, którzy w poprzednich seriach z cyklu Spider–Man wcielali się w postać Człowieka-Pająka. Jeśli chodzi o jednego z nich – Andrew Garfielda – wraz z nim w filmie Wattsa powrócił też jego stary kostium, który ostatni raz przywdziewał w filmie „Niesamowity Spider–Man 2” z 2014 r.

Sandra Bullock została nieoficjalną Królową Netfliksa

Moment, w którym tegoroczny dramat „Niewybaczalne” znalazł się na liście najpopularniejszych filmów na Netfliksie, jest jednocześnie momentem...

zobacz więcej

Wraz z opublikowaniem oficjalnej grafiki, na której widoczni są wszyscy trzej aktorzy grający postać Spider–Mana w filmie „Spider–Man: Bez drogi do domu”, tj. Tom Holland, Tobey Maguire i Andrew Garfield, przestała obowiązywać konieczność milczenia. Co za tym idzie, każdy z nich może wypowiadać się już w mediach bez martwienia się o to, że komuś popsuje główną niespodziankę filmu. A to do tej pory nie było proste. Jak przyznał sam Garfield, przez dwa lata musiał okłamywać cały świat w kwestii udziału w tym filmie.

W jednym z ostatnich wywiadów Garfield zdradził też, że w „Bez drogi do domu” nosił strój Spider–Mana z drugiej części „Niesamowitego Spider–Mana”. „Tak jest, brachu, ciągle się w nim mieściłem! Żartuję, musiałem potrenować, żeby znów być w formie. Pracowaliśmy razem z moim trenerem. Bardzo się tym wszystkim denerwowałem. Bardzo! Wiedziałem, że nikt nie będzie chciał oglądać starego, grubego faceta w kostiumie Spider–Mana” – opowiada 38–letni aktor w podcaście „Happy Sad Confused”.

Tymczasem w rozmowie z Ellen Degeneres, Garfield przyznał, że prawdę o swoim ponownym występie w roli Spider–Mana wyjawił najbliższym: ojcu, matce i bratu. „Zabawne było trzymać to w tajemnicy przed resztą. Bywa, że przygotowujecie superniespodziankę urodzinową dla kogoś, a on powtarza, że nienawidzi niespodzianek i zaklina, żeby natychmiast wyznać mu prawdę. W tej sytuacji wiedziałem jednak, że jestem częścią wielkiej niespodzianki urodzinowej, którą doceni wielu ludzi” – wytłumaczył dalej aktor.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej