RAPORT

Wojna na Ukrainie

Obliczanie składki zdrowotnej. ZUS uruchomił e-kalkulator [WIDEO]

Comiesięczne wyliczenie składki zdrowotnej wcale nie musi być trudne. Pomocą dla przedsiębiorców jest uruchomiony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych e-kalkulator. Program jest darmowy i prosty w obsłudze.

Senat opracował własną ekspertyzę o Polskim Ładzie. Interesujące wnioski

11,5 mln gospodarstw domowych zyska na rozwiązaniach dotyczących podatku PIT wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu, a tylko 800 tys. straci –...

zobacz więcej

Obowiązują nowe zasady obliczania składki zdrowotnej. Z pomocą e-kalkulatora dostępnego na stronie skarbówki rozliczenie jest jednak dla przedsiębiorców proste. Wystarczy wskazać miesiąc, formę opodatkowania i dochód.

Jak powiedziała Katarzyna Krupicka z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, e-kalkulator pomoże wszystkim osobom, które prowadzą właśnie działalność i rozliczają się w różnych formach podatkowych, obliczyć składkę zdrowotną.

ZUS przypomina, że przedsiębiorców objętych ogólną formą rozliczenia nowe zasady obowiązują od lutego. – Takie osoby będą opłacały składkę tylko za styczeń w takiej formie, jaka była do tej pory – wskazała Krupicka w rozmowie z TVP3 Białystok.

Jak poinformowała Urszula Krętowska z ZUS-u, składka za styczeń dla tych osób jest w ogólnej kwocie, czyli 419 zł 92 gr.

Na stronie ZUS-u przedsiębiorcy znajdą też specjalny poradnik na temat Polskiego Ładu, informacje o szkoleniach i szczegóły dyżurów telefonicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej