RAPORT

Pogarda

Nauka zdalna – co ze studentami? Minister Czarnek wyjaśnia

Najnowsze

Popularne

Od czwartku wraca nauka zdalna. Zmiany, jak wyjaśnił minister edukacji Przemysław Czarnek, zapadły w stosunku do uczniów klas od V do VIII szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Czy podobne decyzje dotyczą studentów? Na konferencji szef resortu odniósł się również do tej kwestii.

Lekcje z bezpieczeństwa z pierwszą damą. Poznaj zasady ruchu drogowego

Nowe projekty edukacyjne Inspekcji Transportu Drogowego były przedmiotem dzisiejszego spotkania małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że nauka zdalna potrwa do końca ferii zimowych. – W praktyce dla większości uczniów będzie to oznaczało dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach będą przypadały właśnie na okres lutego – mówił minister.

Czytaj więcej: Szczegóły szkolnego lockdownu. Konferencja ministra Czarnka

Studenci również na nauce zdalnej? Czarnek komentuje


Podczas wtorkowej konferencji w Sejmie minister edukacji został zapytany również o to, czy podobne obostrzenia będą dotyczyć studentów.

Szef resortu edukacji przypomniał, że uczelnie działają według swoich przepisów.

– Rektorzy uczelni samodzielnie podejmują decyzje, w części uczelni już studenci przeszli na naukę zdalną. To są decyzje rektorów poszczególnych uczelni – zaznaczył. We wtorek w Polsce zanotowano 36 995 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa, zmarły 252 osoby z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń, zmarło ponad 104 tys. osób.

Zobacz także: Restrykcje sanitarne. Teatry i filharmonie „przekształciły się” w siłownie i salony fryzjerskie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej