RAPORT

Pogarda

Lekcje z bezpieczeństwa z pierwszą damą. Poznaj zasady ruchu drogowego

Projekty edukacyjne z Inspekcją Transportu Drogowego  i Pierwszą Damą (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Projekty edukacyjne z Inspekcją Transportu Drogowego i Pierwszą Damą (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Najnowsze

Popularne

Nowe projekty edukacyjne Inspekcji Transportu Drogowego były przedmiotem dzisiejszego spotkania małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy z ministrem Alvinem Gajadhurem.

2021 na drogach: ponad 22 tys. wypadków; 2 tys. ofiar śmiertelnych

W ciągu ostatnich 12 miesięcy doszło do 22613 wypadków drogowych, w których zginęło 2212 osób, a 26199 osób zostało rannych – powiedział minister...

zobacz więcej

Główny Inspektor Transportu Drogowego mówił o realizacji lekcji bezpieczeństwa, które w szkołach w czasie pandemii najczęściej odbywają się zdalnie. Z pomocą nauczycieli lub rodziców dzieci mogą poznawać zasady ruchu drogowego, dowiadywać się, co należy zabrać na wycieczkę, w jaki sposób bezpiecznie przejść przez ulicę czy, jak zachować się przy przejeździe kolejowym. Uczniowie mają możliwość zapoznania się z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznymi zachowaniami także podczas półkolonii.

Na wzór akcji skierowanej do najmłodszych Inspekcja przygotowuje program mający poprawić bezpieczeństwo osób starszych. Pierwsza dama mówiła również o własnej inicjatywie „Razem dla Seniorów”, mającej promować i nagradzać najcenniejsze inicjatywy na rzecz seniorów, realizowane przez osoby prywatne i instytucje na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.

Przedmiotem rozmowy w Pałacu Prezydenckim była ponadto planowana kolejna edycja konkursu GITD dla dzieci, na opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego pierwsza odsłona odbyła się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta.

Okres ferii jest czasem wzmożonych kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowy odpoczynek oraz okazją do edukowania najmłodszych o bezpieczeństwie zimą. Maluchy dostają też elementy odblaskowe w formie klasycznych opasek, ale też czapeczek, chust czy tzw. nerek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej