RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brejza wystawił na aukcję „wiewiórkę ściganą przez CBA”. Projektant protestuje

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza z Wiewiórinką (fot. FB/ Miasto Inowrocław)
Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza z Wiewiórinką (fot. FB/ Miasto Inowrocław)

Miasto Inowrocław pochwaliło się w mediach społecznościowych akcesem do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sieci opublikowano zdjęcie prezydenta Ryszarda Brejzy pozującego z miejską maskotką – WiewiórInką. Breloczek z jej podobizną i certyfikatem „Wiewiórka ścigana przez CBA” ma trafić na aukcję WOŚP. Protestuje przeciwko temu projektant inowrocławskiej maskotki Jarosław Wojtasiński. Jednak zdaniem przedstawicieli miasta projektantowi nic do tego – czytamy w oświadczeniu ratusza przesłanym portalowi tvp.info.

Kto jest kim w sprawie Brejzów? "Pomorska" wyjaśnia aferę inowrocławską

„W sprawie” panowie B. „kontra PiS (albo odwrotnie) można już całkowicie stracić orientację ze względu na wielość wątków. Pomagamy więc tym, którzy...

zobacz więcej

Na oficjalnym profilu Inowrocławia na Facebooku we wtorek pojawiła się informacja dotycząca niedzielnego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiewiórka, WOŚP i problemy z prawem


„Zgodnie z zapowiedziami w mediach ogólnopolskich, prezydent Ryszard Brejza przekazuje na licytację maskotkę-breloczek wiewiórki z certyfikatem »Wiewiórka ścigana przez CBA«, która ma symbolizować skalę działań tego organu śledczego, w kontekście naszego miasta” – czytamy w komunikacie ratusza. Drugą „atrakcją” jest voucher pozwalający zaprosić WiewiórInkę na urodziny młodego inowrocławianina.


Miała promować Inowrocław


„Jako projektant tych maskotek miasta, nie życzę sobie używania ich w takim kontekście” – stanowczo zareagował w mediach społecznościowych Jarosław Wojtasiński.

Projektant wizerunku WiewiórInki podkreśla, że maskotki mają służyć utrwalaniu dobrego wizerunku miasta i w tym celu zostały stworzone. „Proszę sprawdzić umowę i fakturę. Wiewiórki mają reklamować miasto Inowrocław, a nie pana problemy z prawem!” – zaznacza projektant.

Wojtasiński nawiązuje przy tym prawdopodobnie do zarzutów, jakie 17 stycznia prezydent Inowrocławia usłyszał w gdańskiej Prokuraturze Okręgowej. Dotyczą one przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

Inowrocławski ratusz: To nie ma związku z wiewiórką-brelokiem


Do publikacji portalu tvp.info odniósł się Urząd Miasta w Inowrocławiu. Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Adriana Szymanowska w przesłanym nam oświadczeniu podnosi, że projektant WiewiórInki nie jest autorem „małej maskotki przekazanej na licytację WOŚP”.

„Pan Wojtasiński jest autorem projektu stroju maskotki, która na prezentowanym zdjęciu promuje voucher z możliwością zaproszenia WiewiórInki na urodziny młodego inowrocławianina. Z wiewiórką-brelokiem, przekazanym na licytację przez prezydenta Ryszarda Brejzę, pan Wojtasiński nie ma związku” – pisze naczelniczka.

Zobacz także: O co chodzi w aferze inowrocławskiej – fakturowej i „wydziału nienawiści”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej