RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wyzwiska i poniżanie. Zwolennicy opozycji znów atakują Kukiza

Paweł Kukiz „za” komisją śledczą, ale stawia warunek (fot. PAP/Albert Zawada)
Paweł Kukiz „za” komisją śledczą, ale stawia warunek (fot. PAP/Albert Zawada)

Paweł Kukiz znów naraził się Platformie Obywatelskiej i jej zwolennikom. W ostatnich dniach w mediach pojawiły się „anonimowe” przecieki z rozmów lidera Kukiz’15 z Borysem Budką, na które ostro zareagował sam Kukiz. Polityk we wtorek w Sejmie wściekł się także na stację TVN, żądając od niej przeprosin „za kłamstwa”. W tym samym czasie w sieci pojawiają się wyzwiska pod adresem polityka i próby jego poniżenia – sympatycy opozycji po raz kolejny atakują Kukiza.

Oburzające zachowanie Sikorskiego u Olejnik. Złożono skargę, odpowiedź zaskakuje

Europoseł PO Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik w TVN nazwał Pawła Kukiza „durniem” i „sprzedajną szmatą”. Prowadząca program nie...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska i inne ugrupowania opozycyjne od kilku tygodni domagają się utworzenia komisji śledczej ws. Pegasusa. Choć pomysł poparło m.in. ugrupowanie Kukiz’15, bez którego głosów nie przeszedłby przez Sejm, politykom PO nie podoba się propozycja, by to Paweł Kukiz stanął na czele komisji.

Kukiz stawia warunek. To nie spodobało się opozycji


We wtorek Kukiz w rozmowie z wp.pl poinformował, że złoży wniosek o powołanie komisji dopiero wtedy, kiedy zostaną zebrane pod nim podpisy, „a na konferencji prasowej opozycja ogłosi moją kandydaturę na przewodniczącego”. Dopytywany, czy taki jest jego warunek, Kukiz odparł, iż chce, żeby komisja była bezstronna. – Ani Platforma Obywatelska, ani PiS nie mogą mieć w tej komisji przewagi. Jedynym gwarantem bezstronności tej komisji jestem ja – przekonywał polityk.

Tego samego dnia w Sejmie miał też spięcie z dziennikarzami. Wielu z nich liczyło na komentarz Pawła Kukiza ws. bieżących wydarzeń, w tym ewentualnej komisji ds. Pegasusa. – Chodźmy tutaj lub gdziekolwiek, TVN-u niech nie będzie i możemy rozmawiać – powiedział reporterom Paweł Kukiz. Polityk zastrzegł, że dopóki stacja nie przeprosi za „kłamstwa, ataki i sugestie, że się sprzedał”, nie będzie z nimi rozmawiał – o czym więcej w tym artykule.

Budka „chce rozwalić” pomysł komisji śledczej?

Był hejt i nazywanie „szmatą”. Platforma zupełnie zmieniła zdanie o Kukizie

Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – mówił jeszcze kilka miesięcy temu Radosław...

zobacz więcej

Politycy Platformy Obywatelskiej od dłuższego czasu przedstawiają Pawła Kukiza jako „sprzedawczyka” za to, że zgodził się na współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Niedawno polityk ostro komentował sugestie polityków PO na jego temat: „Powiem szczerze: albo Budka jest nienormalny, albo coś knuje i dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów” – pisał w mediach społecznościowych Kukiz, publikując swoją relację ze spotkania z szefem klubu KO Borysem Budką.

Postawa Pawła Kukiza nie podoba się wyraźnie PO i sympatykom opozycji. W sieci znów rośnie fala hejtu wymierzonego w lidera Kukiz’15.

Od Sikorskiego do Mazguły


Znany z obrony esbeckich emerytur i działalności w KOD płk Adam Mazguła na Twitterze pisze o Kukizie: „»Szmata« przekonuje głupich, że jest bezstronny i może kierować komisją do spraw podsłuchów oraz stanowić nadzór nad równowagą interesów partyjnych. Jak nie, to on jest przeciw tej komisji!”. Przypomnijmy – to Radosław Sikorski kilka miesięcy wcześniej, po głosowaniu w Sejmie nad ustawą medialną, stwierdził, że „Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą”. Później hejt płynął też ze spotu Platformy Obywatelskiej. W pełnym wulgaryzmów nagraniu sugerowano, że postawa Kukiza to „sku***wo”, a on sam jest „k***wą”, którą do zmiany decyzji ws. głosowania ustawy medialnej przekonały pieniądze. Czytaj więcej: Spot PO pełen wulgaryzmów i języka nienawiści. Kukiz nazwany „k***wą”

Fala hejtu w sieci


Teraz ponownie sieć zalewają podobne komentarze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej