RAPORT

Wojna na Ukrainie

Strzały w centrum Kijowa, przy gmachu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

Polcja prowadzi postępowanie w sprawie aktu chuligańskiego (fot. kyiv.npu.gov.ua)
Polcja prowadzi postępowanie w sprawie aktu chuligańskiego (fot. kyiv.npu.gov.ua)

Przed wejściem do siedziby jednego z banków w centrum Kijowa oddano kilka strzałów – informuje tamtejsza policja. Do zdarzenia doszło nieopodal siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. W incydencie nikt nie ucierpiał.

Strzelaniny w Szwecji. Sprawcami głównie młodzi mężczyźni z Bliskiego Wschodu

Sprawcami strzelanin w Szwecji są głównie młodzi mężczyźni, często z Bliskiego Wschodu. Większość z nich nie ukończyła szkoły podstawowej, a wielu...

zobacz więcej

Oddział specjalny i grupa dochodzeniowo-śledcza policji udała się na miejsce bezpośrednio po otrzymaniu informacji o zdarzeniu.

Jak ustalono, pracownicy firmy ochroniarskiej weszli do siedziby banku, w której przebywała grupa niezidentyfikowanych osób. Wywiązał się konflikt, który następnie przeniósł się na ulicę, gdzie w pewnym momencie jeden z ochroniarzy wystrzelił w powietrze. W wyniku strzelaniny nikt nie ucierpiał.

Dwóch aktywnych uczestników bójki odwieziono na komisariat.

Mundurowi prowadzą postępowanie w sprawie aktu chuligańskiego „z użyciem broni palnej, białej lub innego przedmiotu przystosowanego do wyrządzenia obrażeń ciała”, za co Kodeks karny Ukrainy przewiduje karę od 3 do 7 lat pozbawienia wolności.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Przeczytaj także: Gwałtowny wzrost strzelanin i zabójstw w Chicago. Ale liczba przestępstw spada

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej