RAPORT

Pogarda

Powrót do nauki zdalnej. Konferencja ministra edukacji Przemysława Czarnka [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Od czwartku 27 stycznia szkoły przechodzą na tryb nauki zdalnej – poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek. Na konferencji prasowej wyjaśnił, że obostrzenia dotyczyć będą uczniów klas V-VIII podstawówek i uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodsi uczniowie z klas I-IV oraz „zerówek” będą kontynuować naukę stacjonarnie.

Omikron pozostaje na powierzchniach plastikowych ponad tydzień

Omikron pozostaje na powierzchniach plastikowych znacznie dłużej niż poprzednie warianty koronawirusa – wykazało nowe badanie japońskich naukowców...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

We wtorek toczyły się rozmowy szefów resortów zdrowia i edukacji nt. sytuacji epidemicznej. Po ich zakończeniu Przemysław Czarnek przyznał, że konieczne są decyzje o ograniczeniu nauki stacjonarnej na okres ferii zimowych.

Nauka stacjonarna – kogo obowiązuje?


– Od czwartku w szkołach naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas I-IV oraz zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym – przekazał szef MEiN.

Jak dodał, zgodnie z rozporządzeniem, które będzie podpisane w środę i zacznie obowiązywać w czwartek, uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną.

Do kiedy lockdown w szkołach? Minister Czarnek wyjaśnia


Ze słów szefa resortu edukacji wynika, że zmiany dla klas od V szkół podstawowych wzwyż, będą obowiązywać do końca ferii zimowych – czyli do 27 lutego 2022 r.

– Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – powiedział Czarnek na konferencji w Sejmie.

Zobacz także: Dziś rząd zdecyduje ws. nauki zdalnej. Czarnek o szczegółach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej