RAPORT

Wojna na Ukrainie

PGE sponsorem łyżwiarstwa w Polsce

Wiceminister Anna Krupka wzięła udział w konferencji poświęconej współpracy PGE ze związkami łyżwiarskimi  (fot.TT/Polska Grupa Energetyczna)
Wiceminister Anna Krupka wzięła udział w konferencji poświęconej współpracy PGE ze związkami łyżwiarskimi (fot.TT/Polska Grupa Energetyczna)

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Współpraca, jak poinformowano we wtorek, będzie obowiązywać do marca 2023 roku.

Łyżwiarski cud polskiej sztafety. Dramat zakończył się euforią

Polska sztafeta zajęła siódme miejsce podczas Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Natalia Maliszewska, Nicola Mazur, Gabriela...

zobacz więcej

– Łyżwiarstwo to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych. Cieszę się, że spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport i polskich sportowców, którzy już niedługo będą z dumą reprezentować nasz kraj podczas igrzysk w Pekinie. Nawiązana dzisiaj współpraca pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną a Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego to ogromna szansa na rozwój zawodników, szczególnie tych najmłodszych  – powiedziała uczestnicząca w konferencji wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

 Największy partner polskiego łyżwiarstwa   


 W ramach współpracy PGE zostanie sponsorem reprezentacji narodowej oraz zawodów krajowych i międzynarodowych w tych dyscyplinach. Będzie również kontynuować patronat nad projektem „Chodź na łyżwy”, realizowanym od 2018 roku we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jego celem jest wyłowienie młodych talentów i upowszechnianie łyżwiarstwa jako sportu, który można uprawiać niezależnie od wieku.

Przeczytaj też: Premier Morawiecki: Polskie kluby potrzebują stabilności

– PGE jest największym partnerem polskiego łyżwiarstwa. Od czterech lat działamy na rzecz popularyzacji tego sportu, który można uprawiać niezależnie od wieku. Liczę na to, że coraz częściej będziemy widzieć barwy biało-czerwone na najwyższych miejscach na podium podczas najważniejszych imprez łyżwiarskich na świecie – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej