RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijany 25-latek bez prawa jazdy dachował na oczach policjantów

Pijany mężczyzna dachował nissanem (fot. Shutterstock; Policja)
Pijany mężczyzna dachował nissanem (fot. Shutterstock; Policja)

Do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna grożą 25-latkowi z gminy Otyń (Lubuskie), który jadąc nissanem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i dachował. Jak poinformowała we wtorek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, mężczyzna był nietrzeźwy i nie ma prawa jazdy.

Pił z kierowcą, a gdy ten wjechał do rowu, zabrał mu kluczyki

Pijany 56–latek z Kęt koło Bielska-Białej wsiadł za kierownicę i wjechał do rowu. Kiedy próbował wrócić na drogę interweniował jego kompan, z...

zobacz więcej

„Badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ze swojego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Miał wiele szczęścia, że nie doznał obrażeń podczas tego zdarzenia” – przekazała Sęczkowska.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę. Nowosolscy policjanci jadąc jedną z dróg w gminie Otyń byli świadkami tego wypadku. Zauważyli, jak nissan jadący z naprzeciwka wykonuje nagły skręt i wywraca się na dach.

Funkcjonariusze szybko podjechali do rozbitego auta, by sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Kierujący o własnych siłach wydostał się z samochodu. Jak się okazało, podróżował sam. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu.

„Ta sytuacja pokazuje, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek” – zaznaczyła Sęczkowska.

Zobacz także: Z promilami i piwem w ręku wsiadła za kierownicę


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej