RAPORT

Wojna na Ukrainie

Antyszczepionkowcy wyszli na ulice niemieckich miast. Sześciu policjantów rannych

W Niemczech odbyły się kolejne demonstracje przeciwko obostrzeniom (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)
W Niemczech odbyły się kolejne demonstracje przeciwko obostrzeniom (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)

Kilka tysięcy osób w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, na wschodzie Niemiec, wzięło udział w protestach przeciwko obostrzeniom wprowadzonym przez władze. Protestowano też przeciwko szczepieniom na Covid-19. W starciach rannych zostało sześciu policjantów.

Antyrządowe protesty w Niemczech przeciwko ograniczeniom covidowym

Około 12 000 osób przemaszerowało w niedzielę przez Norymbergę, aby zademonstrować przeciwko działaniom rządu podejmowanym w walce z koronawirusem....

zobacz więcej

Z danych policji wynika, że w poniedziałek wieczorem w całym kraju związkowym odbyły się wiece i demonstracje w blisko 25 miastach z udziałem ok. 10 tys. uczestników. Najliczniejsze demonstracje miały miejsce w Schwerinie i w Neubrandenburgu, obydwie liczyły po ok. 1,6-2 tys. uczestników.

W Rostocku przez miasto przemaszerowało kilka większych grup - informuje niemieckie radio NDR. Pojawili się tam sympatycy skrajnej prawicy oraz kibice, którzy obrzucili petardami funkcjonariuszy służb porządkowych. Rannych zostało sześciu funkcjonariuszy.

W poniedziałek odbyły się też protesty koronasceptyków w Guestrow, Pasewalku, Waren, Greifswaldzie, Anklam, Neustrelitz i Wismarze. – Z wyjątkiem kilku naruszeń, dotyczących braku masek, demonstracje te przebiegły spokojnie – poinformowała policja.

Kontrdemonstracje miały z kolei miejsce m.in. w Rostocku, Greifswaldzie, Neubrandenburgu i Anklam. Na rynku w Stralsundzie uczestnicy wiecu ustawiali znicze, aby upamiętnić osoby zmarłe w wyniku pandemii. Tydzień temu podobny wiec miał miejsce w Greifswaldzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej