RAPORT

Wojna na Ukrainie

„TVN ma przeprosić za kłamstwa!”. Afera w Sejmie, Kukiz wściekły [WIDEO]

Poseł Kukiz'15 Paweł Kukiz (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Poseł Kukiz'15 Paweł Kukiz (fot. PAP/Tomasz Gzell)

We wtorek w Sejmie wśród dziennikarzy panowało duże poruszenie. Wielu z nich liczyło na komentarz Pawła Kukiza ws. bieżących wydarzeń, w tym ewentualnej komisji ds. Pegasusa. – Chodźmy tutaj lub gdziekolwiek, TVN-u niech nie będzie i możemy rozmawiać – powiedział reporterom Paweł Kukiz. Polityk zastrzegł, że dopóki stacja nie przeprosi za „kłamstwa, ataki i sugestie, że się sprzedał”, nie będzie z nimi rozmawiał.

Przyszły emerytury po Polskim Ładzie. Lawina komentarzy w sieci

Od stycznia 2022 roku zdecydowana większość seniorów może liczyć na wyższe świadczenia, czyli emerytury bez podatku. Do wielu osób pieniądze...

zobacz więcej

Lider ruchu Kukiz’15 Paweł Kukiz przez lata był zapraszany do najważniejszych programów stacji TVN. W lipcu poparł jednak ustawę medialną, która miała dostosowywać polskie prawo do unijnych regulacji. Od tamtej pory przestał gościć na antenie amerykańskiego nadawcy.

TVN wypuściło wiele materiałów stawiających Kukiza w negatywnym świetle, a na antenie stacji padały pod adresem lidera Kukiz’15 ostre wyzwiska. Europoseł PO Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik w TVN nazwał Pawła Kukiza „durniem” i „sprzedajną szmatą”. Prowadząca program nie zareagowała.

Kukiz: TVN-u niech nie będzieWe wtorek w Sejmie doszło do niecodziennej sytuacji. Dziennikarze informowali, że gdy chcieli rozmawiać z Kukizem, ten stanął do wywiadów, a potem nagle odszedł. Problemem miała być obecność pracowników TVN.

Był hejt i nazywanie „szmatą”. Platforma zupełnie zmieniła zdanie o Kukizie

Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – mówił jeszcze kilka miesięcy temu Radosław...

zobacz więcej

Teraz wyborcza.pl opublikowała nagranie z tamtego zdarzenia. Widać na nim wyraźnie, jak lider Kukiz’15 unika jednej ze stacji.

Dopóki nie zostaną widzowie TVN24 przeproszeni przez stację za wszystkie kłamstwa, skierowane na mnie ataki i sugestie, że coś wziąłem lub się sprzedałem, nie będę rozmawiał – zaznaczył Kukiz.

Zobacz także ->  TVN bojkotuje Kukiza. Zemsta za głosowanie w Sejmie?

Jak podkreślił polityk i muzyk, ma on „jedną godność i jeden honor”.

– Chodźmy tutaj lub gdziekolwiek, TVN-u niech nie będzie i możemy rozmawiać – stwierdził.

Kukiz: Zrobiliście z Sachajki sprzedawczyka


We wtorek Paweł Kukiz był też gościem portalu wp.pl. Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał, czy to prawda, że Kukiz i jego koledzy są naciskani przez rządzących, że oferuje się im rządowe posady i składa różne propozycje. Kolejne sugestie, że Kukiz’15 „handluje” swoimi głosami, zdenerwowały polityka.

„Umówmy się...”. Kukiz składa propozycję Tuskowi. Chodzi o komisję ws. Grodzkiego

Umówmy się, że Kukiz’15 poprze powołanie komisji ws. podsłuchów, a PO wspomoże Kukiz’15 przy powołaniu komisji ws. marszałka Senatu Tomasza...

zobacz więcej

– Wy, dziennikarze, potraficie tymi doniesieniami zrobić takie krzywdy ludziom, w tym mnie. Od środowisk opozycyjnych i od was rozpoczął się ten hejt (…). Zrobiliście ze mnie złodzieja, zrobiliście ze mnie sprzedawczyka – grzmiał polityk.

– Zrobiliście z (Jarosława - przyp. red.) Sachajki sprzedawczyka, który za stanowisko wiceministra czy ministra rolnictwa pójdzie z PiS i będzie wspierał nawet niezgodnie ze swoim sumieniem wszystko, co PiS wymyśli – dodawał Kukiz.

Zobacz także ->  Sikorski u Olejnik wyzywa Pawła Kukiza. Złożono skargę, odpowiedź zaskakuje

Poruszony kolejnymi insynuacjami na swój temat lider Kukiz’15 rzucił na koniec: „Chętnie powtórzyłbym do wielu pańskich kolegów i koleżanek to, co powiedział Biden w stronę dziennikarza Fox”.

Do czego nawiązał Kukiz? Do ostrego zachowania prezydenta USA, który zapytany przez jednego z reporterów o szalejącą w Stanach Zjednoczonych inflację,   rzucił pod nosem: „Głupi sukinsyn”.

W ostatnim czasie Kukiza mocno rozdrażnili też politycy PO, którzy w rozmowie z „Wprost” sugerowali, że próbowali go odwieść od pomysłu przyspieszonych wyborów, na które rzekomo nalegał Paweł Kukiz.  „Powiem szczerze: albo Budka jest nienormalny, albo coś knuje i dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów” – pisał w mediach społecznościowych Kukiz, publikując swoją relację ze spotkania z szefem klubu KO Borysem Budką.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej