RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mieszkańcy Końskich bezlitośni dla Hołowni: Pan opowiada bzdury! [WIDEO]

Szymon Hołownia w Końskich (fot. twitter.com/PrawaStronaa)
Szymon Hołownia w Końskich (fot. twitter.com/PrawaStronaa)

Lider Ruchu Polska 2050 rozpoczął objazd po Polsce w Końskich (woj. świętokrzyskie), ale raczej nie zaliczy tej wizyty do udanych. – Pan opowiada bzdury, że PiS nic nie robi! Jest akcyza obniżona na wszystko praktycznie: paliwo, gaz… – krzyczał do Szymona Hołowni jeden z mieszkańców.

Największa inflacja w Europie i USA od dekad

Dane z Europy i Stanów Zjednoczonych wskazują, że świat zmaga się z nienotowaną od dekad inflacją. Coraz wyższe są ceny gazu, żywności i paliwa. W...

zobacz więcej

Polska 2050 nie ma tak rozbudowanych struktur jak inne duże ugrupowania (PiS, PO, Lewica czy PSL). Szymon Hołownia zadeklarował więc, że przedstawiciele jego frakcji do wyborów parlamentarnych odwiedzą wszystkie gminy w kraju.

We wtorek Hołownia zorganizował w Końskich konferencję prasową, na której zainaugurował swoją akcję.

Wypowiedzi polityka były wielokrotnie przerywane. – Jedź pan do domu. Hołownia i Tusk to jedno – odezwały się głosy.

Grupa mieszkańców Końskich oponowała, kiedy polityk przekonywał, że Zjednoczona Prawica ponosi odpowiedzialność za inflację i podwyżki. Padały kontrargumenty, że inflacja szaleje w całej Europie, a podwyżki cen są związane z rekordowymi światowymi cenami energii.

Zobacz także ->  Budka ostro o Hołowni. Żukowska radzi, by zaczął leczyć pamięć i koncentrację

Gdy Hołownia próbował dyskutować z mieszkańcami, w słowo wszedł mu jeden z mężczyzn i stwierdził: „Pan opowiada bzdury, że PiS nic nie robi. Jest akcyza obniżona na wszystko praktycznie: paliwo, gaz…”.

Szymon Hołownia próbował odpowiedzieć, ale mężczyzna nie dawał za wygraną. – Proszę nie opowiadać, że oni kłamią, nic nie robią – kontynuował mieszkaniec. – Tyle pieniędzy, ile oni włożyli, to Tusk w swoim kryzysie nie zrobił nic – ocenił.

Decyzją rządu PiS, w przeciwieństwie do wielu państw, w Polsce obniżono podatki na paliwo, gaz, prąd, żywność i nawozy, podniesiono stopy procentowe, ogłoszono tarczę antyinflacyjną oraz wprowadzono Polski Ład, dzięki któremu wielu Polaków już teraz informuje o wyższych świadczeniach - zobacz   TUTAJ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej