RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szokujące odkrycie w Zamościu. Zagadkę udało się wyjaśnić

Koty nie żyły już od wielu lat (fot. Facebook/Marta Zubala)
Koty nie żyły już od wielu lat (fot. Facebook/Marta Zubala)

Radny z Zamościa Rafał Zwolak poinformował o nietypowym znalezisku. Na ogrodzeniu przy jednej z posesji w mieście znajdowały się zawieszone truchła trzech kotów. Sprawą zajęli się policjanci.

„Alarm!”. Nielegalna stacja benzynowa i napaść z użyciem młota [WIDEO]

Na wjeździe do Pyrzyc w Zachodniopomorskiem stoi nielegalna stacja benzynowa. Biznes się kręci – bez pozwolenia na budowę, za to z widmem...

zobacz więcej

Radny zdjęcia szokującego znaleziska zamieścił w mediach społecznościowych. Widać na nich zaschnięte truchła trzech kotów nadziane na metalowe elementy ogrodzenia. Zwolak przekazał, że miało to miejsce przy skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Sowińskiego. Dodał, że o sprawie zawiadomiono straż miejską i policję.

Serwis lublin112.pl poinformował, że na miejscu interweniowali funkcjonariusze, którzy przeprowadzili czynności procesowe oraz dokonali wstępnych ustaleń.

„Wynika z nich, że truchła zostały odnalezione pod podłogą starego domu, w trakcie jego rozbiórki. W domu tym nikt nie zamieszkiwał od około 20 lat” – czytamy.

St. asp. Dorota Krukowska–Bubiło z tamtejszej policji przekazała, że mężczyzna, który wykonywał rozbiórkę domu znajdującego się na posesji, odnalazł truchła i zawiesił je na ogrodzeniu, ponieważ w okolicy biegał pies. Mężczyzna nie chciał, by szczątki „znalazły się w jego zasięgu”.

Policja podaje, że koty zdechły być może nawet kilkanaście lat temu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej