RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowa kara dla jeżdżących po alkoholu. Praca w domu pogrzebowym

Kierowcy jeżdżący po alkoholu będą pracować społeczne w domach pogrzebowych (fot. Shutterstock/Bakhur Nick)
Kierowcy jeżdżący po alkoholu będą pracować społeczne w domach pogrzebowych (fot. Shutterstock/Bakhur Nick)

Władze głównego miasta portowego Tajwanu Kaohsiung wprowadziły nowy rodzaj kary dla kierowców, którzy prowadzili auto po alkoholu. Będą oni pracować społeczne w domach pogrzebowych, zajmując się tam utrzymaniem czystości.

Pirat drogowy straci auto

Pijani kierowcy będą mieli konfiskowane samochody. To nowy pomysł resortu sprawiedliwości – pisze w środę „Rzeczpospolita”.

zobacz więcej

W grudniu 2021 r. mieszkańcami prawie trzymilionowego miasta Kaohsiung wstrząsnął wypadek, w którym pijany kierowca spowodował śmierć jednej osoby i obrażenia ciała u trzech innych. Skłoniło to władze metropolii do wprowadzenia nowej kary dla kierowców przyłapanych na „podwójnym gazie”.

Od teraz muszą oni pracować społecznie w domach pogrzebowych. Obcowanie ze śmiercią ma im uświadomić, do jakiej tragedii mogło doprowadzić ich nieodpowiedzialne zachowanie.

18 stycznia w urzędzie pogrzebowym Kaohsiung pojawiła się pierwsza grupa skazana na osobliwą karę. Liczyła 11 osób, aż 10 z nich to mężczyźni. Przydzielono ich do sprzątania kostnicy, chłodni i krematorium w jednym z domów pogrzebowych. Do odpracowania mieli cztery godziny.

Po odbyciu tej „pokuty” niefrasobliwi kierowcy zarzekali się w mediach, że praca w domu pogrzebowym była dla nich na tyle poruszającym przeżyciem, że już nigdy nie siądą za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej