RAPORT

Pogarda

Nieudane lądowanie F-35 na lotniskowcu. Są ranni

Pilot się katapultował (fot. US Navy/Petty Officer 3rd Class Aaron Smith)
Pilot się katapultował (fot. US Navy/Petty Officer 3rd Class Aaron Smith)

Najnowsze

Popularne

Siedmiu żołnierzy zostało rannych podczas nieudanego lądowania samolotu F-35 na pokładzie amerykańskiego lotniskowca USS Carl Vinson na Morzu Południowochińskim. Jak podała Marynarka Wojenna USA, pilot bezpiecznie katapultował się z maszyny.

Pentagon: Siły USA postawione w stan wyższej gotowości. Czekają na sygnał NATO [WIDEO]

Do ok. 8,5 tys. żołnierzy USA zostało postawione w stan wyższej gotowości, by móc szybko przemieścić się do Europy – oznajmił w poniedziałek...

zobacz więcej

Maszyna typu F-35C Lightning II próbował wylądować na USS Carl Vinson podczas rutynowej misji – wynika z komunikatu amerykańskiej marynarki wojennej.

Trzech rannych żołnierzy zostało przetransportowanych do stolicy Filipin, Manili, pozostali są leczeni na pokładzie lotniskowca, a ich stan oceniono jako stabilny. Pilot jest również w stanie stabilnym.

Lotniskowce USS Carl Vinson i USS Abraham Lincoln wraz ze swymi grupami bojowymi rozpoczęły w niedzielę manewry na Morzu Południowochińskim.

Morze Południowochińskie jest bogate w surowce naturalne i kluczowe z punktu widzenia międzynarodowego handlu. Od kilkunastu lat jest też jednym z najbardziej zapalnych punktów w relacjach Chin z sąsiadami i USA. Waszyngton oskarża Pekin o militaryzację tego akwenu i zastraszanie innych stolic regionu, by pozbawić je dostępu do należnych im zasobów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Chiny uznają prawie całe Morze Południowochińskie za własne terytorium, a przejęcie nad nim kontroli jest obecnie jednym z głównych celów polityki zagranicznej Pekinu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej