RAPORT

Wojna na Ukrainie

Panika pod stadionem. Kilka osób zginęło

Na stadion chciało się dostać więcej osób, niż było wolnych miejsc (fot. Ulrik Pedersen/NurPhoto via Getty Images)
Na stadion chciało się dostać więcej osób, niż było wolnych miejsc (fot. Ulrik Pedersen/NurPhoto via Getty Images)

Co najmniej sześć osób zginęło, a wiele zostało rannych w wyniku wybuchu paniki przed stadionem w stolicy Kamerunu – Jaunde – przed meczem 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki, w którym gospodarze wygrali z Komorami 2:1.

Brutalne starcia w Brukseli. Płonące barykady i armatki wodne

W Brukseli (Belgia) podczas niedzielnej manifestacji przeciwników rządowej strategii walki z koronawirusem, doszło do zamieszek. Uszkodzono kilka...

zobacz więcej

O tragedii dopiero po zakończeniu spotkania poinformował Naseri Paul Biya, gubernator regionu. Według niego panika wybuchła, gdy na mogący pomieścić 60 tys. widzów stadion Olembe, którego pojemność ze względów sanitarnych ograniczono do 48 tys., próbowało dostać się ponad 50 tys. ludzi.

Biya przekazał, że śmierć poniosło co najmniej sześć osób, a według pracowników pobliskiego szpitala trafiło do niego co najmniej 40 rannych, w tym dzieci.

Niektórzy ranni są w strasznym stanie. Będziemy musieli ich przewieźć do specjalistycznej kliniki – cytowała jedną z pielęgniarek agencja Associated Press.

Kamerun jest gospodarzem mistrzostw Afryki po raz pierwszy od 50 lat. Po zwycięstwie nad debiutującymi w imprezie Komorami 2:1 „Nieposkromione Lwy” awansowały do ćwierćfinału, w którym w sobotę spotkają się z Gambią.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej