RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prof. Lech Kaczyński - Człowiek 30-lecia tygodnika „Wprost”. Prezes PiS: Zmienił bieg historii

Lech Kaczyński odegrał w dziejach ostatnich 30 lat bardzo znaczącą i sprawczą rolę; choć był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń – powiedział w poniedziałek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński odbierając nagrodę Człowieka 30-lecia „Wprost”, przyznaną jego zmarłemu bratu.

Najnowszy sondaż. Jakie poparcie ma Prawo i Sprawiedliwość?

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Obywatelską zmniejsza się. Mimo to partia rządząca wciąż utrzymuje znaczącą przewagę – tak wynika z...

zobacz więcej

Przemawiając podczas gali wicepremier podkreślił, że prezydent Lech Kaczyński, odegrał w dziejach ostatnich 30. lat polskiej historii bardzo znaczącą i sprawczą rolę. – Chociaż był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń – powiedział.

– I jeśli dzisiaj Polska wygląda tak, jak wygląda, jeżeli przy władzy są ci, którzy są, jeżeli to trwa już lata, jeżeli Polska jest także polem pewnego politycznego starcia, w którym szanse mają obydwie strony - bo żyjemy przecież w demokracji, ale dziś jedna z nich realizuje swój program daleko idących przemian w naszym kraju - to dzięki niemu – mówił. Zaznaczył, że ten program w swojej pierwotnej formie został przedstawiony opinii publicznej już przeszło 30. lat temu.

– Dzieje tego programu, dzieje tego działania, to dzieje ludzi, ale przede wszystkim dzieje organizacji politycznych, które mogły powstać i funkcjonować tylko dzięki niemu – dodał Jarosław Kaczyński.

Laureatem nagrody Człowiek Roku „Wprost” 2021 r. został piłkarz Robert Lewandowski. Redakcja tygodnika „Wprost” od 1991 roku nagradza osoby, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne czy gospodarcze w Polsce.

Czytaj także: „Pokolenie mojej mamy przekazało dzieciom patriotyzm”. Odsłonięcie tablicy ku czci Jadwigi Kaczyńskiej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej